Іслам не включать до списку "державних релігій" у новій Конституції Тунісу

24.06.2022, 10:50
Світові
Іслам не включать до списку "державних релігій" у новій Конституції Тунісу - фото 1
Президент Тунісу Каїс Саїд 21 червня підтвердив, що іслам не буде вказаний як "державна релігія" у новій Конституції, яку він винесе на референдум 25 липня.

У наступній Конституції Тунісу ми говоритимемо не про державу, релігією якої є іслам, а (про приналежність Тунісу) до умми (нації), релігією якої є іслам". Умма та держава — це дві різні речі", — сказав Саїд журналістам в аеропорту Тунісу. Про це інформує сайт "Велика епоха".

У понеділок, 20 червня, Саїду передали проект нової Конституції, який він повинен затвердити, перш ніж виносити його на референдум 25 липня, в першу річницю перевороту, внаслідок якого він прийшов до влади.

Перша стаття чинної Конституції, прийнятої з великим шумом у 2014 році, через три роки після падіння диктатури Зін аль-Абідіна бен Алі, як і в 1959 році, говорить, що Туніс "є вільною, незалежною і суверенною державою, іслам — його релігія, арабська мова — його мова, а республіка — його режим".

У преамбулі Конституції 2014 року йдеться про "культурну та цивілізаційну приналежність (туніського народу) до арабської та ісламської умми" та його "арабську та ісламську ідентичність".

Нова Конституція має замінити Конституцію 2014 року, яка встановила гібридну систему, що призвело до постійних конфліктів між виконавчою та законодавчою гілками влади.