Історичний собор в Нагірному Карабасі двічі за добу зазнав обстрілу
Про це повідомляє НВ.
У прес-центрі уряду Вірменії заявили, що азербайджанські військовослужбовці обстріляли собор Св. Казнчецоц (Христа Спасителя), опублікувавши фотографії діри в стелі, уламків на підлозі і лавок, покритих сірим пилом.
У Міністерстві оборони Азербайджану заявили, що інформація Єревана не відповідає дійсності. У Баку запевнили, що підрозділи азербайджанської армії не ведуть вогонь по пам'ятниках історії і релігії в Нагірному Карабасі.
«Інформація про пошкодження церкви в Шуші не має нічого спільного з бойовими діями азербайджанської армії. Ціллю Азербайджану є тільки військові об'єкти. Азербайджанська армія не бере на приціл історичні, культурні, особливо релігійні споруди та пам'ятники», - заявили у військовому відомстві.
Журналіст Bild повідомив, що ближче до вечора по будівлі церкви був нанесений ще один удар. Під час обстрілу в будівлі перебували декілька журналістів, які знімали наслідки першого удару. Інформація про потерпілих уточнюється.
Бої між вірменськими та азербайджанськими військами на лінії зіткнення в Нагірному Карабасі почалися в ніч на 27 вересня. Азербайджан і Вірменія ввели військовий стан і оголосили мобілізацію резерву.
Обидві країни звинувачують одна одну в ескалації конфлікту і заявляють про бойові втрати і жертви серед цивільних осіб. За даними і Баку, і Єревана, противник використовує важке озброєння і найманців.
Міжнародна спільнота закликала Вірменію і Азербайджан негайно припинити військові дії і сісти за стіл переговорів.
Конфлікт між Баку і Єреваном почався в 1988 році після того, як населена переважно вірменами Нагірно-Карабаська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР.
В ході збройного конфлікту 1992−1994 років Азербайджан втратив контроль над Нагірним Карабахом.
У 1994 році за посередництва Москви було підписано угоду про перемир’я, яка поклала кінець активним бойовим діям в регіоні, але залишила Карабах і навколишні його райони Азербайджану під контролем вірмен.
Мирне врегулювання зайшло в глухий кут після переговорів лідерів Вірменії і Азербайджану в 2009 році.