Кабмін просять не виселяти монахів з Києво-Печерської лаври, - петиція

17 березня, 11:46
Держава
Кабмін просять не виселяти монахів з Києво-Печерської лаври, - петиція - фото 1
На сайті Кабінету міністрів України 16 березня 2023 року зареєстрували петицію з проханням не виселяти з Києво-Печерської лаври чернечу братію на чолі з Митрополитом Онуфрієм.

Автор звернення – ігуменя Серафима (Шевчик), настоятелька Одеського Архангело-Михайлівського жіночого монастиря, голова Синодальної комісії «Церква і культура» УПЦ МП, передає Православная жизнь.

Ігуменя просить уряд «сприяти перегляду рішення щодо розірвання договору з чоловічим монастирем» УПЦ МП Святою Успенською Києво-Печерською лаврою.

Зазначається, що Конституція України проголошує «утвердження і забезпечення прав і свобод людини головним обов’язком держави», а «людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю» (Стаття 3 Основного Закону України).

«Просимо Кабінет Міністрів України стати на захист основоположних прав і свобод громадян України, які нині є насельниками лаври, та провести інвентаризацію будівель, що перебувають на балансі заповідника з розробкою рекомендацій щодо їх утримання та догляду, без виселення братії лаври на чолі з її Священноархімандритом Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм», – йдеться у петиції.

Для розгляду Кабміном петиція має набрати 25 тисяч голосів.