Канадські вчені з'ясували, що черниці, які вивчали іноземні мови, мали менший ризик деменції
Вивчення чотирьох і більше мов може допомогти знизити ризик розвитку деменції. Про це свідчать результати дослідження канадських вчених, повідомляє Укрінформ з посиланням на AFP .
«Наявність здатності до вивчення мов може допомогти знизити ризик розвитку деменції», - йдеться у повідомленні.
У новому дослідженні, проведеному вченими з Університету Ватерлоо, було досліджено 325 римсько-католицьких черниць віком від 75 років. Жінок попросили розповісти, скількома мовами вони говорять, також було проаналізовано 106 зразків їх письмових робіт.
Результати, опубліковані у Журналі Хвороби Альцгеймера, показали, що тільки у 6 % черниць, які говорять чотирма або більше мовами, розвивається деменція, в порівнянні з 31 % тих, хто говорить тільки однією мовою.
Коли дослідники проаналізували письмові роботи черниць, вони виявили, що письмова лінгвістика зробила навіть більший вплив на зниження ризику недоумства, ніж здатність говорити різними мовами.
«Мова - це складна здатність людського мозку, і перемикання між різними мовами вимагає гнучкості пізнавальних здібностей. Тому додаткові розумові вправи мультилінгвів (людей, які говорять декількома мовами - ред.) під час розмови чотирма або більше мовами мають сенс: вони допомогають їхньому мозку бути у кращій формі, ніж у людей, які володіють однією мовою», - прокоментувала результати дослідження нейроепідеміолог Сюзанна Т'яс, провідний спеціаліст у галузі дослідження деменції.