Капелани ПЦУ разом з воїнами НАТО помолились на вершині Говерли за українських героїв

18 лютого, 10:02
Суспільство
Капелани ПЦУ разом з воїнами НАТО помолились на вершині Говерли за українських героїв - фото 1
За підтримки Управління стратегічних комунікацій апарату Головнокомандувача Збройних Сил України, Синодального управління військового духовенства Православної Церкви України та участі військовослужбовців країн НАТО, 15 лютого відбулось сходження на найвищу вершину України учасників «Зимової експедиції Говерла-2021» під гаслом: «Союзницький міжнародний зимовий військовий похід – загартованих війною».

Про це повідомляє пресслужба Синодального управління військового духовенства ПЦУ у Фейсбук.

Перед сходження на Говерлу, о 5 годині ранку в колибі гостинного двору «Серце Карпат», що знаходиться в урочищі Козмещик, заступник Голови Синодального управління військового духовенства зі співпраці з ветеранськими та волонтерськими організаціями протоєрей Дмитро Каран звершив молебень з нагоди свята.

О 13.30 на вершині Говерли учасники «Зимової експедиції Говерла-2021» піднесли молитви до Господа за перемогу України у війні та помолились за українських воїнів, які загинули в боях російсько-української війни. Також, в рамках заходу, відбулось урочисте підняття Державного прапора України та Державних прапорів Сполучених Штатів Америки, Канади, Литви, організації Північноатлантичного договору, штандартів оперативних командувань Сухопутних військ Збройних Сил України «Захід», «Схід», «Північ», «Південь». Під час підняття Державного прапора України учасники зимової експедиції заспівали Державний Гімн України.

Після сходження, в колибі гостинного двору «Серце Карпат» з благословення блаженішого Епіфанія, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Православної Церкви України протоєрей Дмитро Каран нагородив полковника Миколу Вікторовича Журавльова медаллю «Святого Архістратига Михаїла», за вагомий внесок у розбудову і зміцнення партнерства і співробітництва України з НАТО та організацію «Зимової експедиції Говерла-2021», і наймолодшу учасницю сходження на Говерлу, володарку більш як 20 спортивних рекордів Ніколь Василівну Князєву медаллю «За жертовність і любов до України».

17 лютого 2021 року в місті Ужгород на 21 телеканалі в телепрограмі «Ранок на Тисі» учасники «Зимової експедиції Говерла-2021» говорили про актуальність співпраці України з Північноатлантичним альянсом та щодо можливостей, які отримає Україна від розширеного партнерства з НАТО в умовах гібридної війни розв’язаної Російською Федерацією.

Учасники «Зимової експедиції Говерла-2021» поклали квіти біля ужгородського меморіалу загиблих воїнів російсько-української війни, висловили підтримку родинам загиблих військовослужбовців.