Капелани Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ проводять духовну місію у зоні бойових дій

13 травня, 16:16
Католики
Капелани Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ проводять духовну місію у зоні бойових дій - фото 1
У ці дні священники о. Євген Флиста, о. Мирослав Худяк та о. Андрій Чернецький здійснюють душпастирську опіку воїнів в зоні бойових дій на території Луганщини.

У 2021 році це третя група капеланів, яка проводить своє служіння на Сході України. Отці духовно підтримують військових, правлять Святі Літургії, уділяють Святі Тайни, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«На проханням командування ОСС нашим завданням, насамперед, є морально-психологічна підтримка військовослужбовців, а також і духовна опіка, – розповідає о. Євген Флиста. – Неодноразово ми приїжджали до наших захисників і це стало причиною довіри до Церкви і особливої приязні військових до капеланів».

У перші дні перебування отці мали змогу молитися Молебень до Богородиці у каплиці Покрови Пресвятої Богородиці в одному підрозділі Луганщини та зустрітись з Героєм України Василем Божком. «Дуже скромний, але, водночас, подиву гідний молодий чоловік, котрий зробив майже неможливе – зупинив танкову атаку бойовиків і також особисто знищив три танки», – каже о. Флиста.

Священники при координації з військовою комендатурою відвідали більше двох десятків позицій різних батальйонів і бригад, що на Луганщині. Відслужили Святу Літургію, під час якої багато військових приступили до сповіді і прийняли Святе Причастя. Також молилися за бійців батальйону «Збруч», який відсвяткував сьому річницю від дня заснування.

Водночас отці доставили військовим смаколики з Тернопілля. За підтримки митрополита Василія Семенюка і священників єпархії, а також Великобірківського деканату, захисникам було доставлено півтори тонни різних продуктів.