Капеланський батальйон «Маріуполь» відзначив 10-ту річницю

23 травня, 12:00
Суспільство
Капеланський батальйон «Маріуполь» відзначив 10-ту річницю - фото 1
У Запоріжжі 21 травня капеланський батальйон «Маріуполь» відзначив 10-ту річницю від заснування.

Як згадав на урочистостях пастор Геннадій Мохненко навіть до створення батальйону почалась допомога українським військовим, повідомляє Форпост.

«16 квітня у нас в місті з’явився перший блокпост, 13 травня створили Маріупольську дружину. А вже 28 травня офіційно був створений капеланський батальйон. Але вже с перших днів АТО ми згуртувались всі разом: я як російськомовний разом з дітьми рили укріплення під Маріуполем, збирали продукти та доставляли амуніцію», - пригадує пастор Геннадій Мохненко.

Капеланський батальйон «Маріуполь» відзначив 10-ту річницю - фото 134747

Першим капеланом став Альберт Хомяк, який об’їздив практично всі гарячі точки Донецької та Луганської області. Зараз батальйон - це півтори сотні капеланів, які працюють на передових позиціях ЗСУ. Зокрема, вони вивозили цивільне населення з зони бойових дій (навіть з блокадного Маріуполя), допомагають у транспортуванні поранених, наданні першої медичної допомоги, підтримують бійців морально.

«За ці роки у нас було різне — у нашій співпраці. Але ви дійсно стали на допомогу й підтримку нам та нашій державі», — розповів керівник Запорізького райуправління поліції Сергій Бичін, який знає батальйон не один рік.

Капеланський батальйон «Маріуполь» відзначив 10-ту річницю - фото 134746

На святкуванні вшанували грамотами та дипломами капеланів, провели концертну програму власними силами. Був на заході й почесний гість, сенатор штату Небраска Том Брюер, полковник армії США у відставці з багатим бойовим досвідом. 36 років в армії штатів, 6 бойових поранень.

«Я вже шостий раз в Україні і 4 раз під час повномасштабного в Україні. І хочу сказати, що зараз це вже інша країна. Країна, яка бореться. Українці стали професійнішими в військовій справі, ми даємо сучасну зброю тому, що віримо в українців і в перемогу», - розповів сенатор.