• Головна
  • Новини
  • Капуцини відсвяткували 270-ту річницю своєї діяльності на Вінниччині...

Капуцини відсвяткували 270-ту річницю своєї діяльності на Вінниччині

23.09.2016, 14:12
Капуцини відсвяткували 270-ту річницю своєї діяльності на Вінниччині - фото 1
21 вересня 2016 року у костелі Пресвятої Діви Марії Ангельської м. Вінниці відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 270 річниці з дня початку діяльності на Вінниччині Римсько-католицького чернечого ордену капуцинів.

07f906736e4.jpg-llll.jpg21 вересня 2016 року у костелі Пресвятої Діви Марії Ангельської м. Вінниці відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 270 річниці з дня початку діяльності на Вінниччині Римсько-католицького чернечого ордену капуцинів.

Про це повідомляє Винница Dailyу з посланнм на сайт облдержадмінстрації.

«Вечір відкритих дверей» зібрав у стінах древнього храму велику кількість гостей, духовенства, вірян, представників органів державної влади та місцевого самоврядування.

Після освячення пам’ятної таблиці та Служби Божої, відбулася презентація книги та документального фільму про монастир капуцинів у м. Вінниці. Гостей свята вразив органний концерт, де кожен мав можливість побачити зблизька гру органіста та унікальна екскурсія по монастирю, включно з підвалами і частиною підземного ходу під монастирем.

За радянських часів монастирський комплекс, його інтер’єр, скульптури були знищені. У приміщенні храму був кінотеатр, а потім лекторій. На місці вівтаря зробили сцену для лекторів, а в монашому хорі – туалет. Повернулися капуцини до Вінниці лише у 1990 році. З тих пір працюємо над відновленням інтер’єру храму», — розповів настоятель парафії Костянтин Морозов.

«Це унікальна можливість доторкнутися до історії глибокої давнини не лише монастирського комплексу, а і Вінниці, — прокоментував начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації І.Салецький. - До відзначення ювілейної дати готувалися всі разом. Одним із початкових його етапів стало повернення обласною державною адміністрацією у 2015 році костелу у власність релігійної громади Пресвятої Діви Марії Ангельської РКЦ Вінниці, який був націоналізований радянською владою».

Враховуючи значимість діяльності монастиря капуцинів в історії краю, обласна державна адміністрація надала підтримку громадській організації «Подільська агенція регіонального розвитку» у реалізації нею культурно-просвітницького проекту «Відзначення 270-річчя появи ченців-капуцинів у місті Вінниця».