Кардинал Дзуппі в рамках підготовки до візиту в Пекін зустрівся з українськими єпископами

Кардинал Дзуппі в рамках підготовки до візиту в Пекін зустрівся з українськими єпископами - фото 1
На Дні молоді-2023 у Лісабоні кардинал Маттео Дзуппі зустрівся з трьома українськими єпископами. Це була нагода поновити солідарність, бо багато що єднає Церкву в Україні та в Італії, — підкреслив спеціальний папський посланець для відкривання шляхів миру.

Нещодавно Святіший Отець сказав, як сильно важливим є, щоб ця місія була продовжена, — а її наступним кроком має бути подорож у Китай, повідомляє CREDO з посиланням на Vatican News.

На зустрічі в Лісабоні були єпископи обох обрядів: єпископ Києво-Житомирської дієцезії РКЦ в Україні Олександр Язловецький, а також єпарх Кам’янець-Подільський Іван Кулик і єпископ-помічник Донецького екзархату Максим Рябуха (УГКЦ).

Єпископ Язловецький зазначив, що метою візиту було висловити вдячність «італійським єпископам за все, що вони роблять для українських Церков».

Ще до початку відкритої війни Росії проти України українська та італійська Церкви «були близькі завдяки численним проектам Карітасу, а тепер ця близькість іще посилилася», — підкреслив єрарх.

Своєю чергою, кардинал Дзуппі зазначив, що кожний день збройного конфлікту несе з собою наслідки, «війна гасить життя, і це життя не оновлюється автоматично з її закінченням».

Кардинал ще раз підкреслив, що не можна «звикати до війни», не можна з нею змирятися. «Оскільки, коли ми слухаємо повідомлення про смерті, насильство, втрати, то завжди повинні думати, що там помирають люди», — пояснив папський посланець.

За його словами, важлива сьогодні солідарність, яка несе розраду, дає надію, а насамперед — конкретну допомогу. «Я бачу, що є так багато цієї солідарності», — підкреслив єрарх. А окрім неї, ще потрібно молитви і «шукання всіх засобів закінчити цей конфлікт».

Кардинал Дзуппі у травні 2023 р. отримав спеціальну місію від Папи, щоб шукати можливості прокласти шляхи миру. Він уже відвідав Україну, Росію, США, розмовляв із президентами Володимиром Зеленським та Джозефонм Байденом. Як недавно сказав Франциск, наступним кроком має бути візит у Китай. Тому що США й Китай «мають ключі до того, щоби знизити напруженість конфлікту», — підкреслив Папа в інтерв’ю для іспанського видання «Vida Nueva».

Він також сказав, що на сьогодні найбільшого поступу досягнуто в питанні повернення українських дітей із Росії. «Всі ці ініціативи є тим, що я називаю наступальними діями заради миру», — зазначив Святіший Отець.