Кардинал Краєвський і нунцій Кульбокас пройдуть сьогодні Хресною дорогою понівеченим передмістям Києва

15 квітня, 13:44
Католики
Кардинал Краєвський і нунцій Кульбокас пройдуть сьогодні Хресною дорогою понівеченим передмістям Києва - фото 1
Кардинал Конрад Краєвський, Папський роздавач милостині, 14 квітня передав кардіологічній лікарні в Києві карету швидкої допомоги, що є другим таким подарунком від Папи для українських медичних закладів. Хресну дорогу у Велику П’ятницю кардинал з нунцієм проведуть у розбитому передмісті Києва.

Кардинал мав нагоду побувати у передмістях Києва, якими прокотилася війна в усій своїй суворості та безжалісності. Саме там він має намір молитися Хресну дорогу у Велику П’ятницю. Про це Папський роздавач милостині розповів у інтерв’ю для ватиканських медіа. Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Кардинал Краєвський втретє приїхав в Україну, щоб засвідчити близькість Папи. У четвер він здійснив одне із завдань цього візиту: передав до медичного закладу карету швидкої допомоги. Ще одним завданням є розділити великодні богослужіння з тими, хто вже 50 днів переживає страсті, сподіваючись на те, що кожен день є кроком до воскресіння.

Відповідаючи на запитання про те, як відбувалася передача рятувального автомобіля, Апостольський елемозинарій зазначив: «Все пішло дуже добре. Директор найбільшої київської кардіологічної лікарні відразу зауважив, що цей символ є знаком не лише порятунку людей, але й символом можливого воскресіння України. Ми зустрілися з багатьма лікарями та іншим персоналом. Директор, дякуючи Папі за цей дар, сказав слова, які закарбувалися у мене в серці: “Ми – мовив він – лікарі, й повинні бути як Добрий Самарянин, оперувати не тільки поранених українців, цивільних і військових, але повинні допомагати всім, також і росіянам”. Це важка річ для нього проводити операцію, знаючи, що перед ним люди, які могли вбити багатьох людей. Але він сказав: “Це означає бути лікарем, самарянином і людиною, незважаючи на гіркоту серця та на почуття, які носиш у собі”.

Для мене ці слова – це чиста Євангелія: воно важке, але коли ми йдемо за ним, воно є прекрасним як весна, коли все квітне. Я багато чого навчився від цього директора, це вартувало того, щоби проїхати тисячі кілометрів за кермом карети швидкої допомоги та послухати директора, який говорив ці речі перед 150 лікарями», – сказав кардинал Краєвський.

Розповідаючи про те, яка атмосфера панує в Києві, особливо з наближенням Пасхи, він зазначив, що може здаватися, що життя повертається до міста, але це ще не так. Ще є диверсійні групи, звучать сирени, люди мусять ховатися… І вистачить лише трохи від’їхати від Києва, щоби побачити глибокі сліди війни, навіть бездиханні тіла.

«Завтра старатимуся досягнути саме цих місць і молитися Хресну дорогу. Разом з нунцієм ми пройдемо Хресною дорогою там, де присутні справжні Ісусові Страсті, де люди страждають і вмирають. Але завершимо її стоянням, присвяченим воскресінню», – підкреслив кардинал Конрад Краєвський, додавши, що таким було бажання Папи, аби він провів Пасхальне Тридення разом з українцями.