Кардинал Краєвський освятив у Львові Дім для самотніх матерів та жінок у кризових ситуаціях

Кардинал Краєвський освятив у Львові Дім для самотніх матерів та жінок у кризових ситуаціях - фото 1
Сьогодні, 22 вересня 2023 р., у Львові відбулось освячення та відкриття Екуменічного центру милосердя бл. Бернардини Яблонської.

Про це повідомляє сайт Львівської архидиєцезії РКЦ в Україні.

В урочистій інавгурації Дому милосердя взяли участь Папський елемозинарій кардинал Конрад Краєвський, Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, архиєпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський, а також єпископи-помічники Львівської архидієцезії Леон Малий та Едвард Кава. На урочистості молилися разом Генеральна настоятелька Згромадження Сестер Альбертинок мати Тереса Мацюшек, настоятелька Варшавської провінції Сестер Альбертинок с. Сильвана Хамонд, представники влади міста Львова й численні запрошені гості з Польщі та України.

Відкриттю комплексу передували Свята Меса й освячення каплиці та житлових приміщень сестер, які тут будуть жити, молитися і працювати.

Вітаючи гостей, архієпископ Мечислав подякував за присутність кардиналу Конраду, який 2020 року освятив наріжний камінь під будівництво притулку й каплиці, а також разом із Папою Франциском всіляко сприяв самому будівництву. Митрополит висловив глибоку вдячність Апостольському Нунцію за прибуття до Львова, за його постійну присутність в Україні під час повномасштабної війни і його внесок у будування Божого миру.

Також ариєпископ звернувся до жінок, які житимуть у цьому Домі, та до сестер, які ними опікуватимуться:

— Дорогі жінки, зичу вам, щоби ця будівля стала вашим домом, де віднайдете безпеку, мир і новий запал до життя. Хочу також звернутися до сестер-альбертинок: добре, що ви тут є! Добре, що берете на свої плечі солодке ярмо любові. Зрештою, ви це робите вже упродовж кількох років у Львові. Низький уклін і слова подяки до Генеральних настоятелів згромаджень. Нехай добро, яке ви чините ближнім, повертається до вас у людській вдячності та подальшому Божому благословенні.

Кардинал Краєвський освятив каплицю та приміщення, у яких оселяться сестри. А у проповіді під час Святої Меси високий гість зазначив: попри те, що сирени повітряної тривоги не раз переривали роботу, а багатьох працівників покликали до війська, цей дім усе одно постав — тому що кожна Божа справа має бути завершена.

— Цей дім є, щоби сестри, які пішли за Христом, могли тут із Ним бути — «засмагати» перед Пресвятими Дарами, отримувати Ісусів «рум’янець» і тут Йому служити, подібно до жінок із Євангелія, які ходили за Ним три роки, стояли під хрестом і першими зустріли Ісуса після Його воскресіння. Тож, любі сестри, завжди перебувайте тут з Ісусом, завжди служіть Йому в убогих. А це дослівно те саме, що казав Брат Альберт: щоб ви були добрі, як хліб, який найбільше смакує, коли розділений з іншими — з тими, хто його потребує.

Після завершення Святої Меси відбулася церемонія відкриття цілого комплексу Екуменічного центру милосердя бл. Бернардини Яблонської. У церемонії взяли участі мер Львова, представники Обласної військової адміністрації, а також представники Генерального Консульства РП у Львові та численні гості з України та Польщі. Звертаючись до всіх присутніх, кардинал Краєвський сказав:

— Коли Папа Франциск довідався, що будівництво дому завершено, то сказав, що це суто євангельська справа, Ісус вчинив би так само, бо зранку до ночі Він шукав тих, хто потребує допомоги. Сьогодні Він через нас зробив те саме. Тому можемо сьогодні сказати про себе, що ми є людьми Євангелія. Тож освятімо цей дім разом, щоб усі, хто потребує допомоги, могли знайти тут свій прихисток. За початковим задумом, це мав бути Дім для самотніх матерів та жінок у кризових ситуаціях. Але почалася відкрита війна, тож сьогодні цей дім призначений також і для надання підтримки людям, які опинилися у Львові, втікаючи з місць, охоплених бойовими діями, і потребують тимчасового прихистку та допомоги.