Кардинал Краєвський: "Я мусів побувати у Херсоні"

03.07.2023, 10:35
Католики
Кардинал Краєвський: "Я мусів побувати у Херсоні" - фото 1
Підсумовуючи свою шосту гуманітарну місію в Україні, Префект Дикастерії служіння милосердя вважає цю подорож, присвячену постраждалим від руйнування греблі на Дніпрі, чи не найважливішою.

Джерело: Vaticannews

«Дякую Господу Богу за те, що мав змогу побути з цими людьми, помолитися разом з ними, а також допомагати їм, наскільки це було можливим», – прокоментував кардинал Конрад Краєвський, Папський розподілювач милостині, свій шостий після російського вторгнення візит в Україну. Головною метою подорожі була доставка гуманітарної допомоги на Херсонщину, що постраждала внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС, але Апостольський елемозинарій відвідав також громади на Львівщині, Миколаївщині, Одещині та Хмельниччині.

«Хоча я вже вшосте відвідую Україну [після початку широкомасштабної війни – ред.], думаю, що цей візит був, мабуть, найважливішим. Хоча кожен з них був дуже важливим», – сказав кардинал в інтерв’ю для польської редакції Радіо Ватикану.

«Тепер же я поїхав до Херсона, де люди страждають від самого початку війни. Спочатку вони були в окупації, тому що росіяни увійшли туди вже 24 лютого, потім, коли росіяни були змушені покинути Херсон, вони вивезли все. Вони залишили цих людей у великому страху, дуже зубожілих. А те, що не забрали росіяни, пізніше забрала велика вода, тому що підірвали дамбу. Мешканці пережили багато місяців обстрілів, які тривали і під час мого перебування там. Тому треба було поїхати туди, щоб бути з цими людьми. Без гучних слів, просто бути. Вони знали, що я подолав понад три тисячі кілометрів, що цього хотів Святіший Отець, що це він мене послав, що він молиться за них і що він всіма силами старається про мир. Звичайно, важливою була також допомога, не лише матеріальна, але й духовна, просто молитися разом з ними», – зазначив Префект Дикастерії служіння милосердя.

У Херсоні кардинал Краєвський відвідав римо- та греко-католицьку громади, а також православних. Він також передав допомогу від Папи постраждалим від повені.

Кардинал Конрад Краєвський зазначив, що його особливо зворушила молитва в Херсоні. «Після Служби Божої ми співали суплікацію – "від раптової і несподіваної смерті визволи... святий Боже, святий Кріпкий...", – а навколо нас за кілометр, за півкілометра лунали вибухи. Тому я дуже сильно пережив цей останній візит і дякую Господу Богу за нього», - сказав він.