Кардинал Кристоф Шенборн запевнив Главу УГКЦ в солідарності Церкви в Австрії з Україною

Кардинал Кристоф Шенборн запевнив Главу УГКЦ в солідарності Церкви в Австрії з Україною - фото 1
Архиєпископ Відня прийняв Главу Української Греко-Католицької Церкви 16 листопада в архиєпископському палаці, де вони разом відслужили Службу Божу в каплиці св. Андрія Первозванного. Після цього відбулася розмова про актуальну ситуацію в Україні та численних українських біженців в Австрії. Кардинал Шенборн запевнив Главу УГКЦ у солідарності Австрії та Католицької Церкви.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, після зустрічі кардинал Шенборн підтвердив цю солідарність в інтерв’ю газеті «Катпрес».

"Ця війна є просто «нападом на суверенну країну і не може бути виправдана жодним чином. Жорстока агресивна війна Росії ведеться таким чином, що порушується міжнародне право і міжнародне гуманітарне право, сказав кардинал, говорячи про руйнування інфраструктури та обстріли цивільних об’єктів. Треба називати речі своїми іменами: «Це кричущі воєнні злочини»", — сказав Шенборн.

Як сказано у повідомленні, віденський архиєпископ вкотре був вкрай обурений позицією Московського Патріарха Кирила та керівництва РПЦ. Відповідальні церковні особи використовують Євангеліє для виправдання війни, дискредитації людей в Україні, щоб переконати світ, що це «чесна гра». При цьому, однак, кардинал підкреслив, що його критика не є спрямованою на пересічних російських православних віруючих. Вони є «братами і сестрами у вірі, яких ми поважаємо і цінуємо».

У розмові Глава УГКЦ висловив вдячність за допомогу та відкритість Австрії по відношенню до українців. Він також висловив побажання, щоб люди в Австрії отримували якомога більше правдивої інформації про ситуацію в Україні, яка є надзвичайно драматичною.