Кардинал Паролін: метою місії кардинала Зуппі не є посередництво

Кардинал Паролін: метою місії кардинала Зуппі не є посередництво - фото 1
Відповідаючи на запитання журналістів, Державний Секретар Святого Престолу сказав що місія Голови Єпископської Конференції Італії, пов’язана з російською агресією проти України, полягає в пошуках мирних шляхів, а не в посередництві у вузькому значенні цього слова.

Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Безпосереднім завданням не є посередництво, а сприяння атмосфері, що може привести до мирного врегулювання. В цьому, за словами Державного Секретаря Святого Престолу кардинала П’єтро Пароліна, полягає місія кардинала Маттео Зуппі, Голови Єпископської Конференції Італії, якому Папа Франциск доручив завдання пошуку шляхів для зменшення напруженості у війні в Україні. Про це найближчий співробітник Святішого Отця сказав, відповідаючи на запитання журналістів під час презентації книжки «Папи і медіа. Редагування та рецепція документів Пія ХІ та Пія ХІІ про кінематограф, радіо і телебачення» авторства монсеньйора Даріо Едоардо Віґано. Презентація відбулася 26 травня 2023 р. в Посольстві Італії при Святому Престолі.

«Як згадувалося в пресі та в заяві Зеленського, – сказав кардинал Паролін, – Київ на даний час не готовий до посередництва у вузькому значенні цього слова. Однак, безпосереднім завданням цієї місії не є посередництво, а радше створення атмосфери, допомога в тому, щоби рухатися в напрямку мирного вирішення». Державний Секретар Святого Престолу пояснив, що на даний час співрозмовниками будуть виключно Київ і Москва, а єдиним переговірником є кардинал Зуппі. Щодо часу, то праця над цим ще триває. «Про це зарано говорити. Це залежить також від готовності особи. Я думаю, з боку двох столиць не виникне проблем щодо дат, коли кардинал буде готовий поїхати, вистачить домовитися», – сказав він.

Кардинал Паролін зазначив, що радіє з приводу заяви російського МЗС про те, що вони «позитивно оцінюють» ініціативу Папи. «Ми раді, що з боку Москви є ця готовність прийняти Папського посланця, але це нічого не міняє в суті місії», – уточнив Державний Секретар Святого Престолу.