Кардинал Шенборн: «Не зупиняймо наші зусилля, щоб допомогти Україні!»

Кардинал Шенборн: «Не зупиняймо наші зусилля, щоб допомогти Україні!» - фото 1
Кардинал Кристоф Шенборн, архиєпископ Відня, в інтерв’ю австрійській газеті «Гойте» у п’ятницю, 25 листопада, сказав, що постійно думає «про незліченну кількість людей похилого віку, дітей і хворих, які сьогодні залишаються беззахисними перед війною і холодом», і закликав до подальшої допомоги.

«Дев’ять місяців тому, — зазначає кардинал Шенборн, — російська армія вторглася до суверенної сусідньої держави України, всупереч усім нормам міжнародного права. Відтоді жодного дня не минає без численних жертв серед військовослужбовців з обох сторін. Найбільше страждає українське цивільне населення. Нещодавно Всесвітня організація охорони здоров’я зазначила, що відбулося 700 цілеспрямованих російських обстрілів українських закладів охорони здоров’я, що суперечить усім нормам міжнародного гуманітарного права. За оцінкою ВООЗ, це „найбільша атака на охорону здоров’я на європейській землі з часів Другої світової війни“».

«Систематично руйнується енергозабезпечення населення російськими ракетами. Сотні тисяч житлових будинків, шкіл та лікарень залишаються без електрики та опалення, і це при лютих мінусових температурах. Очікується багато смертей від холоду. Крім того, є катування, зґвалтування, розстріли. Треба називати речі своїми іменами: Це цілеспрямоване винищення! — наголошує архиєпископ Відня і додає: — Я не перестаю думати про незліченну кількість людей похилого віку, дітей і хворих, які сьогодні залишаються беззахисними перед війною і холодом. Коли закінчиться ця зухвала несправедливість, яка волає до неба про помсту? Будь ласка, не зупиняймо наші зусилля, щоб допомогти Україні!»