«Карітас-Спес Україна» та «Карітас України» надали притулок афганським біженцям

«Карітас-Спес Україна» та «Карітас України» надали притулок афганським біженцям - фото 1
«Карітас-Спес Україна» (місія РКЦ) та «Карітас України» (УГКЦ) на прохання Святого Престолу надають притулок біженцям з Афганістану.

Про це повідомляє сайт Синоду єпископів УГКЦ.

18 біженців з Афганістану, серед яких 6 дітей, були евакуйовані і прибули 23 вересня 2021 р. в Україну. Святий Престол звернувся до українських благодійних організацій з проханням про підтримку і розміщення евакуйованих людей. У тісній співпраці Релігійна місія «Карітас-Спес Україна» та «Карітас України» забезпечили їх усім необхідним та супроводжували групу з аеропорту «Бориспіль» до Відпочинкового центру в Житомирській області, де з ними працюють координатори та лікарі. Також там уже облаштовано теплі кімнати, харчування та все необхідне. Планується, що Україна стане для них транзитною країною перебування на шляху до Рима, в Італію.

Для України це друга хвиля евакуації біженців з Афганістану. Цього разу забезпечення й трансфер узяли на себе дві благодійні католицькі організації: Релігійна місія «Карітас-Спес» РКЦ в Україні та «Карітас України», що представляє УГКЦ та здійснює програми швидкого реагування.

Нагадаємо, що Папа Франциск закликав країни світу приймати біженців з Афганістану, де владу захопили бойовики радикального руху «Талібан». Папа закликав бути відкритими до біженців, наголосивши: «У цей тривожний час, що є свідком афганців, які шукають притулку, молюся за найбеззахисніших із них. Молюся за те, щоб чимало країн прийняли і захистили тих, хто шукає нового життя».

Папа Франциск нерідко наголошує на необхідності турботи про біженців, які ризикують життям у тривалих і небезпечних подорожах, рятуючись від воєн і голоду, щоб віднайти мир. А також Святий Престол не раз приймав біженців із країн, що потерпають від воєнних конфліктів і техногенних катастроф. Після захоплення влади в Афганістані талібами понад 2 мільйони афганців покинули країну, рятуючись від переслідувань. Ще близько 3,5 мільйона залишилися без даху над головою внаслідок тривалого конфлікту та політичної нестабільності.