"Карітас Європа" виділила на допомогу Україні 100 мільйонів євро

"Карітас Європа" виділила на допомогу Україні 100 мільйонів євро - фото 1
Протягом трьох днів у Варшаві проходила зустріч "Caritas Partners Meeting" і "Форум Благодійності". На цій зустрічі була озвучена інформація, що мережа організацій "Карітас Європа" виділила на допомогу Україні 100 мільйонів євро. При цьому наголошено, що через війну в Україні ця допомога має стати довготривалою у зв’язку із мільйонами біженців, які покинули свої домівки.

Про це повідомляє польське видання Goṡć.pl.

У зустрічі в польській столиці взяло участь понад 50 делегатів з організацій, які належать до мережі "Карітас Європа" і конфедерації "Міжнародний Карітас" з 25-ти країн, які надають гуманітарну допомогу Україні і підтримують в Польщі біженців з України. Україну представили директорка "Карітас Україна" Тетяна Ставнича та керівник гуманітарного департаменту "Карітас Україна" Григорій Селещук.

Під час брифінгу 15 червня Марія Ниман, генеральний секретар "Карітас Європа" навела таку цифру: кожен третій громадянин України через війну покинув свій дім. Вже підраховано, що руйнування в Україні становлять майже 100 мільярдів доларів. Тому, за словами, Марії Ниман, допомога «Карітасу» буде довготривалою. При цьому наголосила, що благодійна організація діє в 160-ти країнах світу, серед них – в 46 країнах Європи.

Найбільше біженців з України приїхало до Польщі. Ними і опікується "Карітас". Зі свого боку Сільвія Сінібальді, директор із міжнародної і гуманітарної співпраці в "Карітас Європа", зазначила, що країни, які межують з Україною, також "втілювали в життя звернення про допомогу, які підтримувала конфедерація, а це означало повне фінансування".

"Кожен член організації "Карітас Європа" проводив свої індивідуальні кампанії для допомоги Україні", ‒ наголосила Сільвія Сінібальді.

На брифінгу директор "Карітас Польща" о. д-р Марцін Іжицкі повідомив, що сума першого траншу допомоги становила понад 5,3 мільойни злотих (це понад 1,2 мільойни євро).

"Зібрані кошти були призначені на фінансову підтримку для сімей та супровід транскордонного хабу для гуманітарних рейсів з домовленістю з "Карітас Україна і "Caritas Spes" ‒ наголосив о. д-р М. Іжицький. При цьому другий гуманітарний заклик, який стосується подальшої допомоги Україні, був оголошений у рамках "Форуму Благодійності". Він передбачає квоту на понад 15 мільойнів євро, тобто близько 70 мільйонів злотих.

За словами о. Марціна, підтримка мігрантів буде реалізовуватись в Польщі за посередництвом 32 центрів допомоги мігрантам і біженцям. Ці кошти будуть спрямовані на безпосередню одноразову підтримку для сімей, але також і буде надана підтримка в організації психологічної, юридичної допомоги, у пошуку праці чи вивчення польської мови, також в організації опіки над дітьми.

З початку війни підтримку організації "Caritas-Spes" отримали понад 500 тис. осіб, - наголосив директор названої організації РКЦ в Україні о. Вячеслав Гриневич. В 34-ох центрах допомоги забезпечують безпечний нічліг на декілька або кільканадцять діб. Крім того, увесь час люди отримують допомогу в їжі. На сьогодні, за словами о. В. Гріневіча, в цих осередках є 5 тисяч осіб, які потребують підтримки. Діє також спеціальна інформаційна лінія для осіб, які могли би отримати матеріальну і психологічну допомогу. "Обслуговують її дві особи. Щоденно дзвонить на неї понад 1,5 тис. осіб, які просять їжу або засоби гігієни, а також інформацію стосовно можливості виїзду чи проживання в іншому, безпечнішому місці", - зазначив директор "Caritas-Spes".

Директорка "Карітас Україна" Тетяна Ставнича наголосила, що "є три типи регіонів в Україні: території біля лінії фронту, нещодавно звільнені території, де є потреба відбудови будинків і територія, де люди в зоні війни залишаються на довго". Т. Ставнича повідомила, що "Карітас Україна" має 36 регіональних центрів і 97 хабів при парафіях.

Керівник гуманітарного департаменту "Карітас Україна" Григорій Селещук поінформував, що організація «передала понад 664 тис. продуктових пакунків і понад 268 тис. пакунків із гігієнічними засобами». Також, за його словами, медичну допомогу надано 33 тисячам осіб, безпечним нічлігом забезпечено 27 тисяч, а психологічну допомогу отримали майже 19 тисяч тих, хто її потребував.

На кризові звернення, які були оголошені в мережі "Міжнародного Карітасу", двох вищеназваних організацій "Карітасу" з України, регіональні "Карітаси" з кільканадцяти країн задекларували допомогу в сумі 4,5 мільйонів євро для "Caritas-Spes" і 18 мільйонів євро для "Карітас Україна". В обох випадках сума переказаної допомоги вже перевищила перші декларації.

В рамках "Форуму Благодійності" у Варшаві відбулися дві дискусійні панельні зустрічі, на яких експерти зі сфери державного адміністрування, позаурядових секторів і бізнесу обговорили подальші шляхи благодійної допомоги біженцям з України, кількість яких, за прогнозами учасників, буде тільки збільшуватися.

Переклад з польської мови Ігоря Скленара.

Реклама