Католицькі єпископи Росії раді рішенню Папи про посвячення країни Марії

19 березня, 11:00
Світові
Католицькі єпископи Росії раді рішенню Папи про посвячення країни Марії - фото 1
Члени Конференції католицьких єпископів Росії звертаються «до католиків і всіх, хто вірить у Божу силу», із закликом «єднатися з ними в посиленій постом і ділами милосердя неустанній молитві про дар миру людям в Україні, Росії та в усьому світі». Учасники пленарної зустрічі єпископської конференції закликали парафії та спільноти приготувати спеціальні моління на цей день.

Про це йдеться в комюніке за підсумками 55-ї пленарної зустрічі єпископату, що відбулася в Листвянці на Іркутщині 15 та 16 березня 2022 року, в якій також брав участь представник Апостольського Нунція монсеньйор Пйотр Тарнавскі, радник нунціатури, повідомялє Радіо Ватикану.

В повідомленні зазначається, що єрархи «з радістю та вдячністю» прийняли новину про те, що Папа Франциск вирішив посвятити Росію та Україну Непорочному Серцю Марії, що відбудеться 25 березня. З огляду на це вони «просять парафії та спільноти завчасу запланувати на цей день відповідну молитву, наприклад, наприкінці Євхаристійного богослужіння». Єпископи також закликають всіх католиків, пам’ятаючи про повчання Папи Франциска, що «дійсність завжди перевищує ідеї», прямувати до взаєморозуміння та бути благовісниками «слова примирення».

Серед інших рішень, які були розглянуті – відновлення душпастирського життя після обмежень, накладених пандемією, деякі призначення, захист неповнолітніх, молитва за покликання, синодальний процес, підготовка до мирянських інституційних служінь катехита, читця та аколіта, важливість постійних дияконів.