• Головна
  • Новини
  • Католицькі єпископи східного обряду Європи закликали вірних не піддаватися духовній кризі...

Католицькі єпископи східного обряду Європи закликали вірних не піддаватися духовній кризі

22.10.2013, 12:33
Католицькі єпископи східного обряду Європи закликали вірних не піддаватися духовній кризі - фото 1
Католицькі єпископи східного обряду Європи спільним посланням закликали церковні громади та усіх віруючих «продовжувати місію євангелізації святих Кирила та Методія».

Послання.jpgКатолицькі єпископи східного обряду Європи спільним посланням закликали церковні громади та усіх віруючих «продовжувати місію євангелізації святих Кирила та Методія».

«Ми добре знайомі з проблемами наших народів, з економічною кризою, в якій перебуває вся Європа, з тероризмом і різними збройними конфліктами, політичною боротьбою та расизмом. Криза є не лише економічною, але насамперед духовною», – йдеться у спільному Посланні католицьких єпископів східного обряду Європи, з яким вони звернулися до своїх вірних та людей доброї волі після зустрічі у Словаччині.

«Культура без Бога провадить людину до розпачу та смерті. Ми виступаємо за культуру життя і надії. Така культура здатна охопити людину у всіх її вимірах і створити братерство, любов і дружбу, особливо супроти бідного, іммігранта та покинутого», – пояснюють єпископи в документі, який поширив Департамент інформації УГКЦ.

На їхнє переконання, справжня культура – це та, яка включає культ Бога, який любить людей так, що віддав своє життя за них і переміг смерть своїм воскресінням. Очільники східних Церков звертають увагу на те, що Христос не залишається далеким від нашого щоденного життя. «Він просить мати довіру до нього. У життєвих турботах Він є тією скелею, на яку ми можемо опертися», – підкреслюють владики.

Крім цього, єпископи у Посланні підтвердили свою готовність до співпраці у формуванні культури зустрічі й діалогу, заснованих на правді, свободі, справедливості, повазі і терпимості.

«У європейському контексті наші церковні католицькі громади східного обряду і кожен віруючий особисто покликані Божим провидінням продовжувати місію євангелізації святих Кирила та Методія. Таким чином, наші багаті традиції є не згадкою - пам’ятником,  якою захоплюватимуться, а джерелом життя для зцілення європейської культури, яка все більше секуляризується та дехристиянізується», – пишуть єпископи у Посланні.

Як повідомлялося, 17-20 жовтня 2013 року в Кощиці (Словаччина) близько 30 католицьких єпископів східного обряду взяли участь у щорічній Зустрічі східних католицьких єпископів Європи.

Захід відбувся під патронатом Ради Єпископської Конференції Європи та в контексті Року віри і відзначення 1150-річчя приходу святих Кирила і Мефодія на слов'янські землі. Темою зустрічі стала євангелізація культури. Єпископи осмислили євангельську місію двох святих грецьких братів – Святих Кирила та Мефодія у світлі сучасних викликів, з якими Церкви в Європі зіштовхуються на місцевому рівні.

Наступна Зустріч католицьких єпископів східного обряду Європи відбудеться у Львові (Україна)  23-26 жовтня 2014 року, з нагоди 25-річчя легалізації Греко-Католицької Церкви в Україні.