• Головна
  • Новини
  • Католицькі єпископи України обох обрядів провели у Львові спільну зустріч...

Католицькі єпископи України обох обрядів провели у Львові спільну зустріч

09.02.2012, 13:41
Католицькі єпископи України обох обрядів провели у Львові спільну зустріч - фото 1
У вищій духовній семінарії Львівської архидієцезії РКЦ в Україні у Брюховичах (неподалік Львова) 8 лютого відбулась конференція католицьких єпископів двох обрядів. Цьогоріч єпископи УГКЦ та РКЦ вперше провели зустріч у такому форматі.

Конференція католицьких єпископівУ вищій духовній семінарії Львівської архідієцезії РКЦ в Україні у Брюховичах (неподалік Львова) 8 лютого відбулась конференція католицьких єпископів двох обрядів. Цьогоріч єпископи УГКЦ та РКЦ вперше провели зустріч у такому форматі.

Делегацію греко-католицьких єрахів на конференції очолив Патріарх Святослав (Шевчук), українських римо-католиків – митрополит Мечислав Мокшицький.

У зібрання також взяли участь Апостольский нунцій в Україні архиєпископ Томас Едвард Ґалліксон та монсеньйор дроктор Кшиштоф Никєль з Конґреґації доктрини віри із Ватикану.

«Дуже тішуся, що маємо нагоду знову зустрітися разом, аби вирішити наші спільні проблеми. Радості додає й те, що нинішнє зібрання проходить у ювілейний рік – 600-ліття перенесення столиці архидієцезії РКЦ з Галича до Львова», - сказав в інтерв’ю телестудії «Скеля» митрополит Мечислав Мокшицький

«Єпископи наші діють у різних регіонах України і час від часу у них виникають труднощі, які ми намагаємося на таких братерських зустрічах розв’язувати», - наголосив Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук).

Глава УГКЦ повідомив, що під час роботи конференції єпископи підготують спільне звернення щодо абортів.

«Ми підготуємо комюніке з цього питання. Цікаво, що римо-католицький архиєпископ Петро Мальчук з Києва, який відповідав за підготовку цього документу, підрахував, що, починаючи з моменту легалізації абортів в Україні, було вбито 40 мільйонів людей. Через аборти за ті роки фактично зникла така велика країна як Україна», - наголосив він.

За інформацією офіційного сайту УГКЦ, того ж дня увечері у греко-католицькому соборі св. Юра католицькі єпископи двох обрядів співслужили Святу Літургію з нагоди відзначення 120-ліття від дня народження Патріарх Йосифа Сліпого, Ісповідника Віри.

(Світлини зі сайту Львівської архидієцезії РКЦ в Україні)