Католицькі єпископи Євросоюзу засудили пропозицію Макрона включити право на аборт у Хартію фундаментальних прав

Католицькі єпископи Євросоюзу засудили пропозицію Макрона включити право на аборт у Хартію фундаментальних прав - фото 1
Очільники Комісії єпископатів Європейського Союзу (COMECE) висловили глибоку стурбованість щодо промови, з якою Еммануель Макрон, Президент Франції, яка в цьому півріччі головує в ЄС, виступив у Європейському парламенті 19 січня 2022 року, пропонуючи оновити Європейську хартію фундаментальних прав, аби включити до неї визнання права на аборт.

Про це інформує українська редакція «VaticanNews».

У заяві, опублікованій 8 лютого 2022 року, яку підписали кардинал Жан-Клод Оллеріш, очільник COMECE, та його заступники, зазначається, що Церква від початку підтримувала процес європейської інтеграції.

«Ми згідні із президентом Макроном щодо важливості захищати та поширювати цінності Європейського Союзу. Але хочемо підкреслити, що однією з головних цінностей є пошана до гідності кожної людини на кожному етапі її життя, особливо коли йдеться про становище повної беззахисності, як у випадку ще ненародженої дитини», — пишуть вони, нагадуючи про те, що батьки-засновники об’єднаної Європи надавали фундаментальну важливість невід’ємній гідності людської особи.

Єпископи зазначають, що усвідомлюють складність ситуацій, у яких перебувають матері, які роздумують про аборт, і наголошують на тому, що належне піклування про тих, які через вагітність потрапляють у скрутне становище, «повинно також бути обов’язком наших суспільств», включаючи і служіння милосердя Церкви. Вони підкреслюють, що жінки у важкому становищі не повинні бути покинутими наодинці, але також «не можна ігнорувати права на життя ще ненародженої дитини». Вони обоє «повинні отримати необхідну допомогу та підтримку».

«З юридичної точки зору не існує визнаного права на аборт у європейському та міжнародному законодавстві», — підкреслюють єрархи, наголошуючи, що спроби змінити ситуацію, впроваджуючи право на аборт у Хартію фундаментальних прав Європейського Союзу, «не лише суперечить віруванням та фундаментальним європейським цінностям, але було б несправедливим законом, позбавленим етичного фундаменту та приреченим бути причиною постійного конфлікту між громадянами ЄС».

За словами авторів звернення, європейська інтеграція повинна сприяти пошані різних ідентичностей та уникати ідеологічного диктату. А тому вони вважають, що згадана пропозиція не може сприйматися як спроба «влити нове життя в наші фундаментальні права».

Додамо, COMECE (Комісія Єпископських Конференцій Європейського Союзу) складається з єпископів, делегованих Конференціями католицьких єпископів 28-ми держав-членів Європейського Союзу. Єдиний єпископ представляє Данію, Швецію та Фінляндію; тоді як Єпископська конференція Великобританії представлена ​​єпископом Єпископської конференції Англії та Уельсу та єпископом Конференції єпископів Шотландії.

Відповідно до своєї Місії, визначеної у своїх Статутах, COMECE контролює політичний процес Європейського Союзу у всіх сферах, що представляють інтерес для Церкви.