• Головна
  • Новини
  • Католики Севастополя провели Різдвяну Месу під будівлею до цього часу неповернутого їм костелу...

Католики Севастополя провели Різдвяну Месу під будівлею до цього часу неповернутого їм костелу

26.12.2012, 11:53
Католики Севастополя провели Різдвяну Месу під будівлею до цього часу неповернутого їм костелу - фото 1
У Святвечір за Григоріанським календарем, 24 грудня, у Севастополі перед будівлею кінотеатру «Дружба», колишнього костелу, відбулася святкова Меса. У богослужінні взяли участь католики з усього Криму та інших країн.

exklusiv.gifУ Святвечір за Григоріанським календарем, 24 грудня, у Севастополі перед будівлею кінотеатру «Дружба», колишнього костелу, відбулася святкова Меса. Мерзли не лише католики з усього Криму, а й інших країн.

В черговий раз міська громада РКЦ вимушена святкувати Різдво просто неба, а не в приміщенні. Через байдужість, а нерідко і вороже ставлення міських чиновників та багатьох депутатів, питання з поверненням споруди релігійній громаді затягується більше десятиліття. Однак громада продовжує діяльність, на великі свята богослужіння переносяться на вулицю, біля будівлі костелу.

Севастополь-1.jpg

Цьогоріч у Месі взяв участь і настоятель греко-католицької громади міста о. Микола Квич. За його словами, дві Церкви-сестри мають дружні стосунки: «Те, що ми є різних традицій, це не говорить про те, що ми є чужими. А розділити свято зі своїми братами надзвичайно приємно. І це є для християн тільки плюс, що ми можемо додати один одному приємності. І ті умови, в яких вони знаходяться, – це те мале, що ми можемо зробити, аби їх підтримати».

Священик Севастопольської католицької громади св. Климента отець Ян зазначив, що «це свято об'єднання Бога з людино. Це день об'єднання розділених сімей, адже в цей день ми просимо вибачення, прагнемо, щоб було менше зла і більше добра».

Севастополь-3.jpg

Серед парафіян колоритними постатями стали п’ятдесят курсантів Академії ВМС ім. П.Нахімова з Екваторіальної Гвінеї. З літа цього року вони проходять навчання в Україні для того, що б через кілька років поповнити ряди офіцерського корпусу ВМФ своєї країни. Їх було спеціально запрошено на Богослужіння. Більшість населення Екваторіальної Гвінеї католики, отже африканські курсанти на Різдво вирішили приєднатись до своїх севастопольських братів у хресті.

Севастополь-2.jpgВ ході служби Севастопольські пластуни передали віруючим Вифлеємський вогонь миру і добра. За багаторічною традицією його запалюють в Палестині та літаком переправляють до Відня. Звідти він за допомогою скаутів мандрує Європою. У Севастополь з року в рік його привозять пластуни напередодні Різдва. Як повідомила РІСУ член севастопольського осередку НСОУ «Пласт» Євгенія Атрохова: «Наша організація об’єднує представників різних націй та віросповідань. Те, що з'єднує всіх пластунів, – це віра у добро, віра у перемогу добра та у свої сили. Сьогодні ми передаємо Вифлеємський вогонь миру, що є саме символом добра, і маємо надію, що запалимо вогник не тільки на свічках, але і у серцях».

Під час Меси віруючі молилися за щасливе майбутнє для всіх людей, за процвітання Севастополя та за те, щоб у місті панувала справедливість.

Довідка: Храм Священномученика Климента Римського побудовано в 1911 році на кошти севастопольських католиків. У 1936 році настоятель храму священик Матвій Гудайтіс був розстріляний, а костьол закритий. У 1941-1942 роках костьол постраждав від бомбардувань, проте близько 80% будівлі уціліло. У 1958 році за проектом архітектора Брауде храм був перебудований під кінотеатр. Католицька громадаСевастополя протягом багатьох років безуспішно намагається повернути будівлю костелу.

Читайте також: Римо-католицький священик: “Коли я чую про принципові заяви комуністів-безбожників, що ратують про Православ'я, я виповнююсь глибоким смутком”