Католікос всіх вірмен закликав Пашиняна піти у відставку

Католікос всіх вірмен закликав Пашиняна піти у відставку - фото 1
Католікос всіх вірмен Гарегін Другий закликав прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна піти у відставку на тлі поразки в карабахській війні та внутрішньополітичної кризи у Вірменії.

Католікос всіх вірмен закликав Пашиняна піти у відставку - фото 63022

 

Про це повідомляє Інтерфакс-релігія.

"Ми зустрілися з Ніколом Пашиняном. У зв'язку з наростанням внутрішньополітичної напруженості і низьким рівнем довіри до особи прем'єр-міністра ми закликали його скласти з себе повноваження прем'єр-міністра, щоб запобігти потрясінню в суспільному житті, унеможливити зіткнення і трагічні наслідки", - йдеться в посланні католікоса, поширеному його прес-службою у вівторок.

Гарегін Другий закликав парламент у співпраці з політичними силами і відповідно до Конституції обрати нового прем'єр-міністра і сформувати уряд перехідного періоду.

Із закликом відставки Пашиняна виступив також католікос Великого дому Кілікії Арам Перший.

"У нинішній кризовій ситуації закликаємо, щоб Нікол Пашинян пішов у відставку. Парламент Вірменії повинен мати можливість конституційним шляхом обрати нового прем'єр-міністра. Сподіваємося, що уряд перехідного періоду на чолі з новим прем'єр-міністром організовує позачергові парламентські вибори", - йдеться в посланні Арама Першого, поширеному у вівторок прес-службою Кілікії католікосата.

Католікосат Великого дому Кілікії - адміністративно незалежний католікосат Вірменської Апостольської Церкви, визнає першість католікоса всіх вірмен Гарегіна II, з резиденцією в Лівані.

Протести в Єревані почалися в ніч на 10 листопада після того, як прем'єр Вірменії спільно з лідерами РФ і Азербайджану прийняв заяву про припинення вогню і перекидання миротворців у Нагірний Карабах, а також про передачу низки районів в регіоні Азербайджану.