"Каюсь", - Сумський митрополит УПЦ МП написав «чолобитну» Кирилу

06 серпня, 15:37
Православні
"Каюсь", - Сумський митрополит УПЦ МП написав «чолобитну» Кирилу - фото 1
Митрополит Сумський і Охтирський Євлогій УПЦ МП на початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну видав розпорядження, згідно з яким має бути припинено традиційне поминання Патріарха Московського на всіх богослужіннях у всіх храмах єпархії. Однак згодом священнослужитель «передумав» і попросив вибачення у Патріарха Російської Церкви.

Копію листа з вибаченнями на адресу Кирила оприлюднив на своїй сторінці у Facebook митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ Олександр (Драбинко).

Покаяльний лист датований 5 березням.

Своє рішення про припинення поминання Патріарха Московського під час богослужінь митрополит пояснив «сильним стресом і душевним хвилюванням» через активні бойові дії на території його єпархії.

Він пише, що відмова згадувати його під час богослужінь була «тимчасовим вимушеним заходом», щоб не допустити «падіння в розкол» духовенства та прихожан Сумської єпархії.

«Як тільки налагодиться мирне життя, ми знову повернемося до поминання Вашої Святості», – заявив він.

'Каюсь', - Сумський митрополит УПЦ МП написав «чолобитну» Кирилу - фото 97493

Митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ оприлюднив також копію документа від 19 квітня, у якому Московський Патріарх хоче з'ясувати, чи поминає його за богослужінням митрополит Сумський.

'Каюсь', - Сумський митрополит УПЦ МП написав «чолобитну» Кирилу - фото 97494

«Дивні діла Твої, Господи, а попівські, ще дивніші! Самостійна…. Незалежна… та що відмежувалася», – прокоментував оприлюднені документи митрополит Драбинко.