Кілька парафій на Хмельниччині вийшли з Московського патріархату

Кілька парафій на Хмельниччині вийшли з Московського патріархату - фото 1
Громади в селах Мотрунки та Михайлівці 8 травня перейшли до ПЦУ без священика.

Релігійні громади Хмельниччини продовжують переходити до Православної Церкви України. Так, ще дві релігійні громади у Хмельницькому районі одноголосно підтримали рішення про перехід з УПЦ МП. Про це повідомив Олександр Чорнієвич, голова Хмельницької районної ради, інформує сайт Ye.ua.

«Відбулися збори релігійних громад села Мотрунки та села Михайлівці Щиборівської тергромади Хмельницького району. Кожна релігійна громада одноголосно підтримала перехід з упц мп в Православну Церку України», - зазначив Олександр Чорнієвич.

Від також додав, що релігійні громади перейшли до ПЦУ без священика, оскільки той залишився при своїх переконаннях.

Нагадаємо, що Московський Патріархат вже покинули громади сіл:

  • Пирогівці Хмельницького району (церква св. Параскеви),
  • Щурівці (церква чуда архистратига Божого Михаїла) на Ізяславщині та
  • Калиня (церква Покрови Пресвятої Богородиці) Кам’янець-Подільського району.

Також з УПЦ МП вийшли парафіяни Свято-Михайлівського кафедрального собору у Шепетівці.

8 травня до ПЦУ приєдналася громада церкви св. Параскеви с. М'якоти Ізяславського району, без сященника, та громада храму свв. Петра і Павла в смт. Вовковинці.

А на Шепетівщині місцевий священник не лише не підтримав свою паству у переході до ПЦУ, а й вивіз все що міг з храму. 5 травня маленька громада в се­лі Бей­зи­ми, що вхо­дить до скла­ду Сах­но­вець­кої те­ри­то­рі­аль­ної гро­ма­ди Ше­пе­тівсь­ко­го район, зробила свій вибір.

«На жаль, міс­це­вий свя­ще­ник не тіль­ки не під­три­мав гро­ма­ду, а ще й на пе­ре­дод­ні ви­віз з хра­му все, що мож­на бу­ло. На­віть свя­тий прес­тол, який по­ви­нен бу­ти у хра­мі не­по­руш­ним. Прик­ро за та­ких пас­ти­рів, які по­вин­ні ду­шу свою пок­ласти за сво­їх лю­дей, а на­то­мість їх об­кра­да­ють», — розповідає о. Володимир Ковальчук, місцевий благочинний ПЦУ, якого цитує видання День за днем.

Селяни записали відео, як їх колишній батюшка виносить все, що може з храму.

Є й світ­ли­ни внут­рішніх при­мі­щень хра­му, які па­ра­фі­яни зро­би­ли піс­ля збо­рів. На них вид­но, що від колишнього цер­ковно­го на­чин­ня ли­ши­ли тіль­ки дві по­су­ди­ни для зго­рі­лих сві­чок.

Кілька парафій на Хмельниччині вийшли з Московського патріархату - фото 93340