Кілька тисяч вірян поцілували тіло митрополита Амфілохія, який помер від коронавірусу

05 листопада, 10:30
Суспільство
Під час прощання з померлим від коронавирусу 82-річним митрополитом Амфілохієм в кафедральному соборі Сербського Патріархату в Подгориці 1 жовтня кілька тисяч людей поцілували руки і голову покійного, що грубо суперечить міжнародним і чорногорським санітарним правилом щодо контактів з тілами людей, заражених коронавірусом.
Кілька тисяч вірян поцілували тіло митрополита Амфілохія, який помер від коронавірусу - фото 61181

 

Про це повідомляє німецьке видання "TAZ", пише Портал «Credo.Press».

Це може викликати сплеск захворюваності у цій балканській країні з 600-тисячним населенням, яка і так займає 5-е місце в світі за важкістю перебігу коронавірусної хвороби на душу населення.

Як повідомлялося раніше, 30 жовтня митрополит Амфілохій, який близько 30 років очолював митрополію Сербського Патріархату в Чорногорії і конфліктував з владою цієї країни, помер в клінічному центрі в Подгориці.

Боснійський новинний портал "Кlix.ba" нагадує, що заражені коронавірусом трупи "необхідно утилізувати з дотриманням строгих заходів безпеки", оскільки такі трупи є джерелом подальшого зараження.

Німецьке видання, зі свого боку, нагадує, що Амфілохій "підтримував військову політику колишнього глави Сербії Слободана Мілошевича, який в колишній Югославії силою прагнув побудувати Велику Сербію. Він хвалив боснійсько-сербського військового злочинця Радована Караджича, вихідця з Чорногорії, засудженого Гаазьким трибуналом до довічного ув'язнення, як «титана сербського народу» ". Митрополит також відмовився висловити жаль з приводу геноциду боснійських мусульман в Сребрениці в 1995 році.

Як зазначає "TAZ", Амфілохій був "ковід-дисидентом" і служив без маски, тому заразився під час однієї зі служб.