Очільник Києво-Печерської лаври розповів про інцидент з іконами на кордоні

Очільник Києво-Печерської лаври розповів про інцидент з іконами на кордоні - фото 1
Очільника Києво-Печерської лаври митрополита Павла перевіряли на кордоні з Молдовою через підозру у вивезенні цінностей.

Про це Українській правді повідомили в правоохоронних органах, прес-служба Держприкордонслужби в коментарі УП, митрополит у відеозверненні.

В ЗМІ з'явилася інформація, що настоятеля лаври затримали на кордоні при спробі контрабандного вивезення церковних цінностей.

Водночас, за даними джерела УП, митрополит Лебідь в кінці вересня перетнув державний кордон України з Молдовою, а контролюючі служби до його багажу зауважень не мали.

На прохання уточнити інформацію щодо цієї людини в Держприкордонслужбі в черговий раз наголосили УП, що не мають права розголошувати інформацію щодо третіх осіб.

Водночас на youtube-каналі митрополита Павла 2 жовтня з'явилось відео, де він підтверджує, що поїхав до Молдови (за його словами – на діагностику).

Митрополит Лебідь каже, що його дійсно зупиняли на кордоні і перевірка тривала 6 годин. Це, мовляв, сталося через скаргу, яка надійшла правоохоронцям.

Він зазначив, що віз три куплені ікони, які не становлять історичної цінності. За словами настоятеля лаври, ситуація завершилася мирно, і він подарував правоохоронцям, які його перевіряли, шоколадки і календарики.

Як відомо, настоятель лаври має 61 рік, тож не підпадає під віковий ценз – невиїзду чоловіків з України.