Кирил (Говорун) спрогнозував, коли Москва може дати автокефалію УПЦ МП та які будуть наслідки

26 березня, 08:58
Міжконфесійне
Кирил (Говорун) спрогнозував, коли Москва може дати автокефалію УПЦ МП та які будуть наслідки - фото 1
Архимандрит Кирил (Говорун) в інтерв’ю для РІСУ  проаналізував, наскільки реальним є сценарій надання Москвою автокефалії для УПЦ МП та додав, що далеко не всі в Україні будуть згодні її прийняти.  Архимандрит також спрогнозував, коли може відбутися об’єднання православних українців.

"Теоретично все можливо, але за Патріарха Кирила цього точно не буде. Це може теоретично статися за його наступника, наприклад якщо Тихон стане Патріархом (владика Тихон (Шевкунов), митрополит Псковський і Порховський, глава Псковської митрополії РПЦ – В.М.). Ми знаємо, що Тихон хотів і навіть просив Кирила, щоб, упереджуючи кроки Константинополя, надати автокефалію УПЦ МП. Можливо, якщо він стане Патріархом, то він може розглянути таку можливість", - прокоментував архимандрит.

Кирил (Говорун) додав: "Я, правда, не знаю, що це змінить в Україні. В Україні вже є автокефальна Церква. Крім того, треба розуміти, що людей зараз настільки налаштували проти автокефалії, що навіть якщо Москва дасть цю автокефалію, то далеко не всі в Україні будуть згодні її прийняти. Чесно кажучи, я не знаю, в який спосіб це може відбутися крім того, що люди побачать беззмістовність антагонізму, протистояння одні з одними, адже причин протистояти не існує, існують лише приводи. Коли зникнуть і приводи, то тоді можна буде сподіватися на об’єднання. Я ще не дуже старим виглядаю, тому хотів би сподіватися, що за мого життя це трапиться! Дуже важливо, щоб православні українці пройшли шлях до прийняття одне одного. Виявляється, цьому нам ще треба вчитися".

Текст інтерв’ю.

Архимандрит Кирил (Говорун): «Церква повинна наповнювати публічний простір не лише бризками святої води, а й сенсами»