Патріарх РПЦ перетворює Московський Патріархат на сектантську самозамкнену групу, - речник ПЦУ

Патріарх РПЦ перетворює Московський Патріархат на сектантську самозамкнену групу, - речник ПЦУ - фото 1
В ПЦУ скептично відреагували на підготовку РПЦ до Архиєреського Собору, на якому планують оголосити Патріарха Варфоломія єретиком за визнанння ПЦУ.

Речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря) у Фейсбук висловив думку, що зараз РПЦ на чолі з похилим Патріархом Кирилом переживає непрості часи і адекватних рішень від очільника Російської Церкви годі сподіватися.

"Готуючись до Архиєрейського собору РПЦ (першого з кінця 2017 року, тобто першого за час розриву відносин МП з частиною Помісних Церков), Патріарх Кирил провів конференцію, на якій було накреслено головну ідеологічну лінію - «у всіх проблемах винен Константинопольський Патріархат та Патріарх Варфоломій особисто».

На думку єрарха ПЦУ, Патріарх РПЦ не здатен визнати власну провину та системні проблеми в неадекватній позиції РПЦ щодо викликів сучасності.

"Ба, більше - він вже, здається, швидко втрачає зв’язок з реальністю, що видно на прикладі, коли у свято Різдва Богородиці (21.09) він присвячує проповідь Покрову (14.10) - так, ніби забув, що ж власне цього дня святкується.

Тому сподіватися на адекватність пропонованих для Архієрейського Собору РПЦ рішень - немає підстав.

Цей Московський Патріарх вже нічого конструктивного не здатен ані запропонувати, ані вирішити. Здається, в МП складається ситуація, яку сам Кирил Гундяєв, тоді ще перший претендент на патріаршество, відверто описав відразу після смерті попередника: «Бывает так, что иногда Господь некоторое время даёт Церкви некое испытание, когда во главе её стоит человек престарелый и практически уже не способный к управлению. Это очень трудное время для Церкви...

Залишається лише просити у Бога, щоби Він заради блага всієї Церкви не попустив патріарху Кирилу Гундяєву натворити ще більших бід, не дав ще більше поглибити розділення і не допустив остаточно перетворити Московський патріархат на сектантську самозамкнену групу», - прокоментував дії РПЦ архиєпископ Зоря.