Кирил показово проігнорував Патріарха Болгарської Церкви – Неофіта

Кирил показово проігнорував Патріарха Болгарської Церкви – Неофіта - фото 1
14 січня очільник РПЦ Кирил Гундяєв у своєму листі до Синоду БПЦ проігнорував главу Болгарського Патріархату Неофіта. У такий спосіб він відреагував на нещодавню заяву Неофіта, в якій той засудив агресію Росії проти України.

Про це повідомляє «Bourgas», передає Україна Православна.

Кирил Гундяєв надіслав лист зі співчуттям у зв’язку зі смертю Слівенського митрополита Іоаникія. Однак він адресований не Святішому Болгарському Патріарху Неофіту, а «членам Священного Синоду», що в таких випадках є грубим порушенням церковного протоколу.

У своєму листі очільник РПЦ написав: «Дорогі брати! Із сумом дізнався я звістку про смерть Високопреосвященнішого митрополита Слівенського Іоаникія, якого мав честь знати особисто. Мої щирі співчуття у зв’язку з цією втратою».

Болгарські ЗМІ азначають, що це не протокольна помилка, а свідоме ігнорування Святішого Патріарха Неофіта, як Предстоятеля Болгарської Православної Церкви.

У своєму Хрещенському посланні минулого тижня Патріарх Неофіт відкрито засудив агресію Росії проти України.

«Руйнівна війна проти братньої України, за якою послідував не менш страшний для нашого християнського сумління збройний конфлікт на землях, освячених Боголюдською присутністю Спасителя, ще раз нагадали всім нам про важливість армії для кожної нації й держави. Господь Бог і Свята Церква благословляють тільки ту армію, яка не виявляє агресії, і єдиною метою якої є захист і оборона свого народу і країни в її міжнародно визнаних територіальних кордонах», – зазначив Болгарський Патріарх.