Кирил пожалівся делегації Всесвітньої Ради Церков на Патріарха Варфоломія і "переслідування МП в Україні"
Про це йдеться у повідомленні офіційного сайту РПЦ.
У складі делегації — генеральний секретар ВРЦ д-р Джеррі Піллей, керівник Комісії ВРЦ «Церкви у міжнародних справах» Пітер Прув, виконавчий секретар програм ВРЦ «Міжхристиянські відносини» та «Віра і устрій» Василь-Октавіан Міхок.
Участь у зустрічі також взяли: голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Антоній, заступник голови ВЗЦЗ архимандрит Філарет (Булеков), представник РПЦ при ВРЦ та міжнародних організаціях у Женеві протоєрей Михаїл Гундяєв.
У бесіді з делегацією ВРЦ Кирил критикував Україну и Патріарха Варфоломія:
«Мушу сказати, що нас особливо засмучує участь у цьому конфлікті Константинопольського Патріархату — саме його участь у розвитку міжцерковної кризи в Україні робить для нас скрутною участь у комісіях, комітетах, які очолюються тим чи іншим представником Константинополя. Наша Церква (РПЦ - Ред.) одразу включилася в роботу з примирення сторін. Ми закликали до мирного вирішення конфлікту на різних майданчиках, у тому числі й у Всесвітній раді церков. Сьогодні наша особлива тривога, занепокоєння і біль — у зв'язку з погіршенням становища Української Православної Церкви в українській державі. Вона об'єднує більшу частину християн України, але, на жаль, нині зазнає дуже сильного утиску та обмеження її діяльності. Інструментом, за допомогою якого цей утиск здійснюється, є створені в Україні розкольницькі групи. На жаль, ці групи отримали підтримку Константинопольського Патріарха».
Говорив Кирил і про захоплені, за його словами, храми РПЦ в Україні: «Сотні православних храмів силою були захоплені українськими розкольниками за потурання місцевої влади. Фізичного насильство зазнають священики і миряни, чоловіки та жінки».
Також Кирил жалівся на владу України і розповів як тяжко працює заради миру:
«РПЦ неодноразово зверталася до міжнародного співтовариства, свідчивши про утиск православних християн в Україні, тиск на них. Були направлені звернення до Предстоятелів Помісних Православних Церков, Римо-Католицької Церкви, Стародавніх Східних Церков. Хотів би сердечно подякувати Всесвітній раді церков за заяву щодо ситуації навколо Києво-Печерської Лаври, ченці якої переслідуються за бажання просто залишатися вірними власній Церкві. Все це здійснюється за участі, а іноді з ініціативи української влади. Те, що відбувається в Україні, виходить за рамки локальної проблеми. Ситуація погіршується з кожним днем. На жаль, міжнародна спільнота мовчить, а у Верховній Раді України сьогодні обговорюється закон про заборону Української Православної Церкви. Це мовчання міжнародної спільноти ставить перед нами запитання: а чому? Чому міжнародне співтовариство так швидко збуджується з приводу багатьох інших конфліктів, але тут ми не спостерігаємо нічого подібного? Глибоко переконаний, що як релігійні люди ми покликані сприяти зміцненню миру, а не займати бік політичного протистояння».