Кирил закликав росіян за кордоном "будувати спільний цивілізаційний простір із назвою "Русь""

18 жовтня, 15:43
Православні
Кирил закликав росіян за кордоном "будувати спільний цивілізаційний простір із назвою "Русь"" - фото 1
Патріарх РПЦ Кирил закликав “не забувати про історичну єдність Святої Русі, витоки якої беруть початок від Київської хрещальної купелі”.

Про це він заявив у своєму зверненні до Всесвітнього конгресу російських співвітчизників, які проживають за кордоном, йдеться на сайті РПЦ.

Він також заявив, що “глибоко переживає поділ у братському народі”.Слова очільника РПЦ передала Релігійна правда.

“Ми не повинні забувати про нашу історичну єдність Святої Русі, витоки якої беруть початок від Київської хрещальної купелі. Я, як і більшість з нас, глибоко переживаю сьогоднішні поділи в братському народі з політичних і релігійних причин”, – заявив Кирило.
Він також сказав про “труднощі, з якими стикаються співвітчизники за кордоном”.

“Захист прав наших співвітчизників за кордоном, їх інтересів, в якій би частині планети вони не проживали, є нашим спільним обов’язком”, – сказав Патріарх.

І додав, що при храмах РПЦ за кордоном співвітчизники нерідко знаходять підтримку, “за допомогою російської мови вони спілкуються і діляться своїми радощами і турботами”.

Кирило наголосив, що “зберігати російську ідентичність – це значить думати, писати і говорити по-російськи”.

“…ми постараємося чесно і сумлінно працювати кожен на своєму місці, щоб будувати спільний цивілізаційний простір із короткою назвою “Русь”, – заявив він.