Кирил заявив, що існує загроза існуванню Росії

Кирил заявив, що існує загроза існуванню Росії - фото 1
Патріарх РПЦ Кирил заявив, що російський народ стикається з небезпеками, які кидають виклик самому існуванню країни.

Про це Кирил сказав у неділю після освячення головного храму Росгвардії в підмосковній Балашисі, передає Українська правда.

Патріарх РПЦ заявив, що молитва за владу і за Збройні сили РФ не повинна бути "механічною".

"Ми не повинні пропускати повз вуха ці прохання, особливо коли народ віч-на-віч стикається з небезпеками – такими небезпеками, які кидають виклик самому існуванню нашої країни", - заявив він.

Кирил також переконує людей, що могутні сили, які перебувають "поза Руссю", нібито хочуть "підбурити людей до міжусобної сварки".

"За цим стоїть тільки одне – прагнення послабити Святу Русь", – сказав Предстоятель РПЦ, пояснивши, що має на увазі і Росію, і Україну, і Білорусь.

Як зазначає УП, згідно з російською військовою доктриною, застосування Росією ядерної зброї можливе, зокрема, коли під загрозу поставлено існування самої держави. Російські посадовці неодноразово заявляли, що країна може застосувати ядерну зброю саме в цьому випадку.

Останнім часом посадовці країни-агресора почали трактувати звільнення Україною своїх окупованих земель як загрозу існуванню РФ.

Зокрема, заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив: "Мета України у війні названа київським режимом - повернення всіх територій, що раніше належали їй. Тобто відторгнення їх від Росії. Це загроза існуванню нашої держави і розпад нинішньої Росії. І значить, прямий привід для застосування п. 19 Основ державної політики Російської Федерації в галузі ядерного стримування".