Кирил заявив, що в РПЦ з Кремлем найкращі стосунки за всю історію

Кирил заявив, що в РПЦ з Кремлем найкращі стосунки за всю історію - фото 1
Він назвав їх "гармонійними". А ще акцентував, що йому подобається курс, яким зараз рухається Росія.

Про це повідомляють росЗМІ, інформує ДФУ.

«Церква залишається островом свободи, тому що насамперед нашим законом є не закон людський, а закон Божий, який відображається в серці людини через голос її совісті (…) Церква проголошує Божу правду, і на шляху цього проголошення величезна кількість людей (…) з розумінням ставиться до цієї місії церкви. І я дякую Богу за те, що сьогодні в державі російській саме так складаються церковно-державні відносини», – сказав Кирил у середу після Літургії, яку звершив у храмі Христа Спасителя з нагоди 14 -ї річниці своєї інтронізації.

Гундяєв подякував Путіну за те, що він підтримує саме такий спосіб взаємодії Церкви та держави. Він заявив, що зараз РПЦ нібито не виконує вказівок згори, як це було раніше в часи російської імперії.

«І якщо говорити вже зовсім відверто, це вперше за всю довгу історію Російської Православної Церкви, – додав Моспатріарх, – тому що навіть у православній імперії церква перебувала під не просто впливом, а й мала ретельно прислухатися до того, що говорила держава. І нерідко доводилося відступати від своїх пастирських принципів, дотримуючись вказівок згори. Може, тому й сталася велика трагедія гонінь на церкву після того, як змінився державний лад у Росії».

Кирил заявив, що сьогодні РПЦ існує в унікальних умовах, коли є «гармонія у відносинах світського та церковного за повного збереження автономії, невтручання та одночасно за загального усвідомлення важливості взаємодії всіх сил суспільства, держави та Церкви для того, щоб Росія продовжувала той справді незалежний від центрів світової влади курс, яким вона мужньо просувається вперед».

Кирил побажав, щоб церковно-державні відносини складалися таким чином не тільки в Росії, а й на всьому просторі канонічної відповідальності РПЦ.