• Головна
  • Новини
  • Кирилівську і Андріївську церкви не внесли до списку ЮНЕСКО...

Кирилівську і Андріївську церкви не внесли до списку ЮНЕСКО

03.08.2010, 14:47
Кирилівську і Андріївську церкви не внесли до списку ЮНЕСКО - фото 1
ЮНЕСКО відмовило Україні у внесенні Кирилівської і Андріївської церков до Списку світової культурної спадщини. За словами прес-секратаря ЮНЕСКО Сью Вільямса, Україна не надала достатньо матеріалів Комітету.

Andr_1_1.jpgЮНЕСКО відмовило Україні у внесенні Кирилівської і Андріївської церков до Списку світової  культурної спадщини. За словами прес-секратаря ЮНЕСКО Сью Вільямса, Україна не надала достатньо матеріалів Комітету. «Тому ми дали представникам від України ще час для підготовки матеріалів», — додав він.

Як інформує сайт "Свідомо", на теперішній сесії ЮНЕСКО також мають розглядати питання про перенесення Софії Київської до так званого "чорного списку" — об’єктів, які перебувають під загрозою руйнації.

Ця проблема була піднята після того, як активісти проти забудови історичної частини Києва звернулися з листом до ЮНЕСКО, в якому розповіли про хаотичну і незаконну забудову буферної зони пам’ятки. Це, до прикладу, будівництво на вул. Гончара та Пейзажній Алеї. Будівництво на останній ділянці активістам вдалося зупинити, але зараз забудовник заявив, що вони все одно збираються будувати там багатоповерхівку.

Кирилівська_церква1.jpgНа 34-тій сесії ЮНЕСКО представляти Україну поїхали тільки офіційні державні чиновники. Жодного представника від громадськості на сесії немає.

«Якщо Україна потрапить до "чорного списку", то вона приєднається до таких країн, як Афганістан, Пакистан, Нігерія, Ємен, Конго та інші країни світу, які не змогли врятувати свої природні та історичні пам’ятки від знищення», — йдеться у повідомленні видання «Свідомо».