Кирило (Говорун) пояснив православним Росії їхнє моральне право не погоджуватися на мобілізацію

Кирило (Говорун) пояснив православним Росії їхнє моральне право не погоджуватися на мобілізацію - фото 1
Архимандрит Кирило (Говорун) нагадав, що православні християни згідно з "Основами соціальної концепції РПЦ" можуть і повинні відмовитися від участі у загарбницькій війні проти України.

Про це архимандрит написав у себе в ТГ-каналі.

«Якщо влада змушує православних віруючих відступити від Христа і Його Церкви, а також до гріховних, шкідливих для душі діянь, Церква повинна відмовити державі в послуху. Христианин, за велінням совісті, може не виконувати побажання влади, яка схиляє до тяжкого гріха. (ІІІ 5)", - процитував він основний документ РПЦ.

"Цей пункт був внесений свого часу до офіційного документу РПЦ особисто митрополитом (нині Патріархом - ред.) Кирилом, і це тоді роздратувало Кремль", - додав він.

За його словами, тепер цей пункт став актуальним як ніколи. Бо російська влада зараз змушує робити шкідливі для православних діяння - участь у загарбницькій війні. І тому росіяни згідно з концепцією не тільки можуть, а й мусять відмовити своїй державі у послуху.

"Шкода тільки, що Патріарх, який колись підписав це, тепер також спонукає росіян до "тяжкого гріха"", - зауважив архимандрит Кирило (Говорун).