Кияни пропонують створити в столиці Пантеон Героїв

Кияни пропонують створити в столиці Пантеон Героїв - фото 1
На сайті Київради 14 березня 2023 року з’явилась петиція №11 844 про створення у Києві Пантеону Героїв.

Про це повідомляє Вечірній Київ.

«З метою вшанування пам’яті загиблих Героїв, які віддали життя за свободу і незалежність України під час війни за незалежність, виховання прийдешніх поколінь в дусі патріотизму та любові до рідної землі, вношу пропозицію створення в місті Києві Пантеону Героїв», — йдеться в петиції.

Її ініціатор — Андрій Валентинович Машков. За шість днів петицію підписали 413 осіб.

У зверненні до Київської міської ради авто пише, що місце розташування, форму та зміст Пантеону Героїв потрібно висунути на загальнодержавний конкурс з незалежною комісією з представників різних професій, зокрема — учасників бойових дій.

До слова, біля храму Святого Миколая Чудотворця УГКЦ на Аскольдовій могилі в Києві владика Йосиф Мілян, під час прощання з Героєм України Дмитром Коцюбайлом («Да Вічні»), пригадав цитату зі Святого письма і сказав про Пантеон Героїв.

«Немає більшої любові, як віддати життя своє за друзів», яка (цитата, — РЕД,) видніє на хресті «Героям Крут».

Владика тоді сказав, що з подвигом і відважною смертю Дмитра, з його похороном на Аскольдовій могилі починається своєрідний «Пантеон Героїв».

«Він почався ще тоді, коли захоронили тут крутянців, коли захоронили відважного українця з Америки. Тепер Дмитро продовжує цей страшний для нас список. Молімся! Молімся, щоб не гинули наші діти — золотий фонд української держави».

Навколо Аскольдової могили до революції був некрополь, де ховали відомих киян та українців. Радянська влада його знищила. У березні 1918 року саме тут поховали Героїв Крут.

Ідея про створення у Києва Пантеону Героїв висловлюється активно з 2014 року, коли почалась збройна відсіч рф у відповідь на анексію Криму та захоплення частини Донбасу. Особливо актуальною ця тема є нині, коли від початку широкомасштабного вторгнення Україна щодня втрачає своїх кращих синів та дочок.

Однак досі згоди навколо того де саме має бути такий «Пантеон Героїв» немає. в Українському інституті національної пам’яті пишуть:

«Практично всі сучасні європейські держави створили власні національні пантеони, які не лише відіграють роль усипальниці видатних державників, а й слугують одним з незримих чинників національної інтеграції і державного самоствердження».

У Інституті вважають, що Пантеон мав би стати не просто військовим меморіалом, не полем почесних поховань і не кладовищем у центрі міста, а символом державності, місцем ушанування тих, хто присвятив життя Україні, хто уславив її в мистецтві і науці, віддав за неї життя у бою. Пантеон повинен відображати тяглість нашої історії: від княжої Русі й до сьогодення.

Нарожні депутати ще у 2021 році 304 голосами «за» підтримали у першому читанні урядовий законопроєкт щодо створення Національного військового меморіального кладовища в Київській області.

У столиці започаткували Алею пам’яті захисникам України. У День захисників і захисниць України меморіальне місце відкрили біля Державного історико-меморіального Лук’янівського заповідника.Алея відкрита в знак спомину, шани та поваги до Героїв, які віддали своє життя за рідну землю, волю та свободу України.