Київ не давав дозвіл на приїзд п’яти тисяч хасидів — МЗС

Київ не давав дозвіл на приїзд п’яти тисяч хасидів — МЗС - фото 1
У Міністерстві закордонних справ України спростували повідомлення ізраїльських ЗМІ про те, що хасидам дозволили здійснити щорічне паломництво до Умані.

Про це повідомляє НВ.

«За інформацією секретаріату Кабінету міністрів України, станом на 6 серпня уряд України не ухвалював жодного рішення щодо надання дозволу п’яти тисячам осіб здійснити паломництво до Умані для відзначення Рош-га-Шана», — відповіли у МЗС на запит DW.

У міністерстві наголосили, що переговори з ізраїльською стороною щодо візиту паломників до України все ще тривають.

Нагадаємо, мер Умані Олександр Цебрій запропонував скасувати приїзд паломників-хасидів на святкування Рош-га-Шана цього року у зв’язку з пандемією COVID-19.

У МЗС України заявили, що традиційне святкування Рош-га-Шана в 2020 році неможливе, оскільки Ізраїль перебуває в «червоній зоні» за показниками захворюваності на коронавірус, а в Україні діє заборона на проведення масових релігійних заходів.

Святкування юдейського нового року в Умані пов’язано з тим, що в місті похований цадик (праведник) Нахман, а його могила — одна з найбільш шанованих святинь і місце паломництва для представників Брацлавської течії хасидизму.

У ніч на Рош-га-Шана починають святкувати так, як записано в Торі (юдейському релігійному законі) — масово і шумно. Саме в цей день, за юдейськими віруваннями, Всевишній вписує ім'я і подальше майбутнє в Книгу життя.