Київський костел св. Олександра піднесено до рангу катедрального

Київський костел св. Олександра піднесено до рангу катедрального - фото 1
У неділю, 6 червня, київський храм св. Олександра проголошено катедрою.

Про це повідомляє Католицький Медіа-Центр.

Проголошення катедри відбулось під час Святої Меси о 12:30 год, яку очолив ординарій Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький SDB у співслужінні Секретаря Апостольської Нунціатури, повіреного у справах, монсеньйора Себастіано Санна, канцлера о. Віталія Квапіша та настоятеля храму св. Олександра о. Станіслава Інжиєвського.

На початку Св. Меси Ординарій звернувся до вірних з поясненням, що сьогоднішня присутність о. Себастьяна Санни означає для дієцезії добру новину та передав слово представнику Апостольської Нунціатури.

На підтвердження цих слів о. Себастьяно Санна пояснив, що сьогоднішня новина полягає в тому, що храм св. Олександра у Києві піднесено до рангу і гідності катедрального храму Київсько-Житомирської дієцезії. Водночас катедральному храму св. Софії, що у м. Житомирі надано титул конкатедри. Він показав вірним декрет Конгрегації до справ єпископів та вручив його єп. Віталію Кривицькому.

Після цього о. Емануїл Сабадах OFM урочисто прочитав декрет вірним українською мовою. Читання декрету завершилося оплесками вірних.

Під час проповіді ординарій пояснив вірним причини свого прохання до Апостольського Престолу про надання храму Св. Олександра титулу катедрального та висловив Святішому Отцеві вдячність за надану для Київсько-Житомирської дієцезії ласку.

у цей же час, на завершення урочистої Святої Меси в Житомирі, текст декрету Конгрегації до справ єпископів з приводу встановлення катедрального храму, вірним прочитав єпископ Олександр Язловецький.