«Клімат є позитивним з усіх боків», - Orhodoxtimes про візит делегації Вселенського Патріархату до Києва
Про це інформує Orhodoxtimes.com.
У повідомленні йдеться, що делегація у складі архиєпископа Вінніпезького Іларіона, митрополита Пісідійського Іова та патріаршого диякона Епіфанія на всіх зустрічах мала позитивну атмосферу.
Однак проблемою залишається небажання — поки що — зібрати всі сторони за стіл дискусій без нав’язування умов.
«Прагнення і бажання Вселенського Патріарха полягає в тому, щоб усі православні в Україні об’єдналися в єдиній Церкві. Такий мандат отримала делегація в Києві. У мандат делегації в Києві входить відвідування всіх зацікавлених сторін і розгляд не лише церковних питань, а й стосунків між державою та Церквою, поточних подій в українському суспільстві та потреб громадян. Атмосфера, з якою зіткнулася делегація, всюди була позитивною», – розповідає джерело orthodoxtimes.com.
Це ж джерело також спростовує інформацію про негативну атмосферу під час зустрічі делегації Вселенського Патріархату з Митрополитом Онуфрієм і наголошує, що коли починається діалог, потрібен час, щоб плоди цих дискусій стали очевидними. Дехто скористався тим фактом, що сторона Митрополита Онуфрія не опублікувала заяву після зустрічі, щоб припустити, що зустріч відбулася в негативній атмосфері. Це не той випадок. Ті ж джерела повідомили, що Митрополит Онуфрій тепло зустрів делегацію Вселенського Патріархату.
Для оцінки ефективності діалогу потрібен час, вважають експерти. Вони наголошують, що спроба діалогу не повинна бути передчасно відкинута, оскільки для досягнення позитивних результатів потрібен час.
У розмові з orthodoxtimes.com інформовані джерела наголошують на важливості візиту делегації до Києва, зокрема зустрічі з Митрополитом Онуфрієм.
Сказано, що після шести років відсутності контактів чи зустрічей між Митрополитом Онуфрієм і представниками Вселенського Патріархату це був перший випадок офіційного прийому делегації. «І зустріч пройшла в дуже позитивній і теплій атмосфері. Кожен говорив відверто і ділився своїми думками», – підкреслили вони.
У відповідь на запит orthodoxtimes.com щодо відносин Української Православної Церкви з Московським Патріархатом і чи обговорювалося це питання під час зустрічі, джерела підтвердили, що сторона Митрополита Онуфрія стверджує, що розірвала всі контакти з Москвою. Сам Митрополит Онуфрій був відкритий до Матері-Церкви та до можливості діалогу зі Вселенським Патріахатом.
Стосовно законопроекту 8371 сторона Онуфрія, схоже, не хвилюється. «Це тому, що закон забороняє діяльність релігійних центрів за кордоном в Україні. Ми знаходимося в Києві і не маємо стосунків із закордонними центрами; тому нас це не стосується», – наголосили в УПЦ МП, повідомили джерела orthodoxtimes.com.
Наявною проблемою є складність налагодження ефективної комунікації між сторонами. Тут стає очевидною вирішальна роль Вселенського Патріархату як посередника, йдеться у повідомленні.
Джерела повідомили orthodoxtimes.com, що «для справжнього діалогу між усіма сторонами в Україні важливо плекати атмосферу миру та любові. Є ще реакція, але для прогресу діалогу необхідні позитивна атмосфера та взаємна довіра».
Вони додають, що загалом усі відкриті до діалогу, але все ще існують проблеми у сприянні ефективній комунікації між сторонами. Ось чому роль Вселенського Патріархату як посередника є вирішальною, і він повинен підтримувати відносини з усіма залученими сторонами.
На все це потрібен час. «Наша мета – сприяти примиренню між Православними Церквами в Україні. Досягнення цієї єдності не може відбутися миттєво, особливо враховуючи 30-річну історію конкуренції між православними Церквами в Україні. Це неможливо вирішити за одну ніч», резюмує orthodoxtimes.com.