Кліматичний рух України закликає духовенство та віруючих усіх Церков до спільної молитви в наміренні прийняття світової кліматичної угоди
КИЇВ — Бюро УГКЦ із питань екології відповіло на заклик Кліматичного руху України до духовенства різних Церков, щоб вони донесли до вірних «потребу духовного підсилення дій світового Кліматичного руху і порятунку найсвятішого творіння Господа – життя на землі». Звернення також має на меті підтримати організаторів Конференції з питань змін клімату, метою якої є переговори між провідними державами світу щодо прийняття Угоди зі скорочення шкідливих викидів в атмосферу і яка відбудеться на початку грудня цього року в Копенгагені (Данія).
«Внаслідок глобальних змін клімату перед людством, як ніколи раніше, постала проблема збереження життя на планеті і людської цивілізації як такої», — йдеться у зверненні Кліматичного руху до духовенства та вірян України.
У документі також сказано, що Кліматичний рух України вітає екологічну ініціативу Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE) та Конфренції Церков Європи (CEC) і просить всіх віруючих людей підтримати екуменічний заклик європейських церков до спільної молитви в наміренні прийняття кліматичної Угоди, необхідної для порятунку планети. Зокрема до такої молитви автори звернення закликають людей у неділю, 13 грудня, а також обрати цю дату щорічним Днем духовного служіння заради збереження життя.
Звернення, на основі цифр та фактів, ілюструє вагомість загрози кліматичних змін для людства і всієї планети: «якщо викиди зростатимуть існуючими темпами, вони, фактично, подвояться порівняно з доіндустріальним рівнем. Це призведе до того, що у цьому столітті світ зіткнеться зі зростанням середньої температури на майже 3° С. А відтак матимемо серйозні наслідки: підвищення рівня моря, землетруси, а також збільшенням частоти та інтенсивності екстремальних погодних явищ — ураганів, повеней та посух». Щоби уникнути екологічної катастрофи, згідно з думкою авторів звернення, необхідно, щоб всі люди об’єднали свої зусилля і зробили все можливе для покращення стану Божого створіння – природи.
Автори Звернення переконані, як інформує прес-служба УГКЦ, що сьогодні людство ще має «унікальний шанс переосмислити людські цінності, зануритися в глибини своєї духовності, усвідомити, що сучасний матеріалізм і духовна порожнеча – це ознаки колективного божевілля, яке веде нас у глибоку прірву». «Це також шанс побудувати нове суспільство – суспільство толерантності, взаєморозуміння, любові, добра, солідарності», — йдеться у документі. Саме такі цінності, на думку авторів звернення, допоможуть нам уникнути катастрофи і вийти на новий рівень розвитку людських взаємовідносин.
Світлина зі сайту ТСН