КМДА просить Мінкультури долучити їх до відновлення костелу св. Миколая

24 вересня, 10:50
Суспільство
КМДА просить Мінкультури долучити їх до відновлення костелу св. Миколая - фото 1
Заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Володимир Прокопів закликає Міністерство культури та інформаційної політики України включити представників департаменту охорони культурної спадщини КМДА та депутатів Київської міської ради до робочої групи з відновлення костелу Святого Миколая.

Про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на прес-службу КМДА.

"Із дня пожежі скоро мине місяць, але досі ніхто не отримав чіткої відповіді: хто, коли, як відновлюватиме собор, і скільки це коштуватиме", - зазначив Прокопів.

Він наголосив, що міська влада, яку обрали кияни на місцевих виборах, має бути поінформована про перебіг відновлення костелу Святого Миколая.

"Ми знаємо лише з Facebook, що Міністерство культури створило якусь робочу групу. Як профільний заступник голови КМДА, закликаю Міністерство включити до цієї групи представників департаменту охорони культурної спадщини КМДА, а також депутатів Київської міської ради", - сказав Прокопів.

За його словами, така співпраця допоможе прискорити та поліпшити процеси відновлення історичної пам'ятки.

Як повідомлялося, увечері 3 вересня в центрі Києва загорівся костел Святого Миколая. Пізно ввечері цього дня пожежу було погашено, ніхто з людей не постраждав. Вогонь знищив унікальний орган, який розміщувався в будівлі.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомляв, що на відновлення храму, за попередніми оцінками, знадобиться щонайменше 75 млн грн. За його словами, кошти, які перераховують представники бізнесу, підуть саме на протиаварійні роботи. Передбачається, що вони розпочнуться в середині жовтня.

7 вересня Києво-Житомирська дієцезія Римо-Католицької Церкви в Україні закликала негайно передати потерпілий у пожежі костел Святого Миколая на вул. Великій Васильківській, 75 у Києві в управління громади.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль доручив Міністерству культури та інформаційної політики вивчити питання про передачу костелу Святого Миколая в Києві римо-католицькій громаді.