Книга Тома Райта «Бог і пандемія»  побачила світ українською мовою

15 квітня, 10:26
Суспільство
Книга Тома Райта «Бог і пандемія»  побачила світ українською мовою - фото 1
Том Райт, один із найвидатніших біблістів сучасності, у книжці «Бог і пандемія» дає дуже виважений біблійний погляд на обставини, у яких ми опинилися. Книжка нещодавно вийшла українською у видавництві «Свічадо».

Про це інформує пресслужба видавництва «Свічадо».

«Бог і пандемія» – одна з перших книжок у світі, де пандемію осмислено у світлі Святого Письма. Том Райт, професор Оксфордського університету, єпископ Англіканської Церкви, говорить, що означає бути християнами в цьому контексті. Він допомагає Церквам і вірним перейти від паралічу та страху до правильної реакції. Запитання, які порушила перед світом пандемія Covid-19, далеко не нові, стверджує автор. Упродовж усієї своєї історії людство переживало випробування і шукало шляхи порятунку. Ця книжка – спроба проаналізувати сьогоднішню ситуацію з біблійної перспективи, зокрема у світлі смерті та воскресіння Ісуса Христа.

Том Райт писав цю книжку весною 2020 року і присвятив її пам’яті єпископа Ковентрійського Саймона Барінґтона-Ворда, який помер від Covid-19. За цей час величезна кількість людей у світі загалом й Україні зокрема втратили і втрачають своїх близьких. І все через вірус, перед яким людство зі своїми високими технологіями виявилося безпорадним.

Отож, якою має бути християнська відповідь на кризу, спричинену коронавірусом? Ділячись міркуваннями, Т. Райт запрошує до розмірковувань і самих читачів. Він каже: «У принципі, найкраща відповідь, яку мені доводилося чути, була не на запитання "Чому?", а на запитання "Що?". Що можемо зробити?», бо «Шукати винного просто, особливо якщо завжди винен хтось інший».

Довідка:

Том Райт – дослідник Нового Завіту та раннього християнства, заслужений професор при університеті Сент-Ендрюса, старший науковий співробітник коледжу Вікліф-холу в Оксфорді. Єпископ Дарема (2003–2010), канонік Вестмінстера (2000–2003), декан Лічфілда (1994–1999), член вченої ради, наставник і духівник коледжу Вустер Оксфордського університету (1986–1993).

Професор Райт – автор понад 80 книжок, зокрема «Новий Завіт і Божий народ» (The New Testament and the People of God, 1992), «Ісус і Божа перемога» (Jesus and the Victory of God, 1994), «Воскресіння Сина Божого» (The Resurrection of the Son of God, 2003), «Святе Писання і Божий авторитет» (Scripture and the Authority of God, 2005), «Здивований надією» (Surprised by Hope, 2007), «Відроджена чеснота» (Virtue Reborn, 2010), «Як воцарився Бог» (How God Became King, 2012), «Павло і Божа вірність» (Paul and the Faithfulness of God, 2013), «День початку Революції» (The Day the Revolution Began, 2016), «Павло: біографія» (Paul: A biography, 2018) та (у співавторстві з Майклом Ф. Бердом) «Новий Завіт у своєму світі» (The New Testament in its World, 2019).