"Коли люди ремонтують речі, то роблять висновок, що їхнє життя також можна полагодити", - Наталія Саноцька про “Емаус - Оселю”

Презентація Спільноти “Емаус — Оселя” - фото 1
Презентація Спільноти “Емаус — Оселя”
Непотрібних людей і речей не буває — така філософія Спільноти взаємодопомоги “Емаус — Оселя”. “Ми не благодійна організація, ми відновлюємо соціальну справедливість”, — говорить заступниця голови Наталя Саноцька на дискусії про екологічну соціальну роботу в рамках ХІІІ Екуменічного соціального тижня.

“Місія “Емаус Оселі” — допомога безпритульним людям знайти спільноту, повернутись до нормального життя і, водночас, допомогти суспільству прийняти таких людей”, — говорить пані Наталя і додає: “Методика Оселі — життя і праця в спільноті. “Мешканці” спільно працюють, відпочивають та допомагають один одному вийти з кризи”.

Наталія Саноцька, кандидатка філософських наук, доцентка Львівської Політехніки, заступниця голови у Спільноті взаємодопомоги 'Емаус - Оселя' - фото 59754
Наталія Саноцька, кандидатка філософських наук, доцентка Львівської Політехніки, заступниця голови у Спільноті взаємодопомоги "Емаус - Оселя"

 

“Оселя” впроваджує циркулярну економіку, яка поки не розвинута в нашій країні. Сюди можна здати непотрібні макулатуру, пластик, бавовну та джинс. Мешканці разом із працівниками сортують їх перерозподіляють, а також реставрують. Речі, яким надали нове життя, можна придбати кожен, а символічні кошти від їх реалізації “Оселя” направляє на потреби своїх мешканців. Однак не всі речі можна відновити таким чином.

'Коли люди ремонтують речі, то роблять висновок, що їхнє життя також можна полагодити', - Наталія Саноцька про “Емаус - Оселю” - фото 59753

На думку пані Наталі, зміни в екологічній відповідальності відбудуться тоді, коли містяни справді відчують свою приналежність до певної спільноти, до громади міста: “Ми допомагаємо бездомним, через те, що нам допомагають мешканці Львова: вони віддають речі, які їм більше вже не потрібні, але є цінними для інших людей”, — говорить вона.