Колишнього єремонаха УПЦ МП, який від "бандерівців" втік до Росії, запідозрили у співпраці з СБУ

03 березня, 15:25
Суспільство
Колишнього єремонаха УПЦ МП, який від "бандерівців" втік до Росії, запідозрили у співпраці з СБУ - фото 1
"Асоціація православних експертів" РПЦ 3 березня звернулася в ФСБ Росії з проханням "перевірити" забороненого в служінні клірика Новосибірської єпархії РПЦ єромонаха Івана (Курмоярова) "на предмет зв'язків з СБУ".

Про це повідомляє Портал "Credo.Press" з посиланням на телеграм-канал "Асоціації", який веде скандальний "православний активіст" Кирило Фролов.

Анонімні "православні експерти" стверджують, що єромонах Іван був "засланий в Росію під" легендою ", покликаною полегшити його впровадження в церковну спільноту, з метою проведення інформаційно-політичних антиросійських провокацій".

Ознака співпраці єромонаха Івана з СБУ "православні експерти" вбачатають у його "боротьбі з воцерковленням російської армії і держави".

Безпосереднім приводом для звернення "православних експертів" в ФСБ стала публікація відкритого звернення єромонаха Івана (Курмоярова) до міністра оборони РФ Сергію Шойгу з критикою міфологічних сюжетів з історії Червоної армії в розписах "головного храму ВС РФ" в підмосковній Кубинці.

Єромонаха Іоанна заборонили в служінні в червні 2020 роки за пост в Facebook, де він назвав об'єкт в підмосковному парку "Патріот" «язичницьке капище».

Як повідомляла РІСУ, єромонах Іван (Курмояров) приїхав в Новосибірську область з України в 2014 році.

В Україні на нього було складено адміністративний протокол за частиною першою статті 173-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення: виготовлення та пропаганда георгіївської стрічки. Щоправда покарання за порушення українського законодавства священослужитель не поніс - постановою Немирівського районного суду Вінницької області було закрито провадження у справі, оскільки строки притягнення до адміністративної відповідальності закінчилися.

Отець Іван активно вів блог та дописував у соцмережах, висловлюючи свою радикальну антиукраїнську позицію, розповідав про "другосортність" української літератури та мови, а також критикував УПЦ Київського Патріархату та керуючого Вінницькою єпархією УПЦ МП митрополита Вінницького і Барського Симеона.

Свого часу він відмовився відспівувати загиблих на Сході кіборгів та вважає події на Східній Україні "громадянською війною".