Комісія Мінкульту знайшла у лаврі нові порушення

20.04.2023, 13:02
Держава
Комісія Мінкульту знайшла у лаврі нові порушення - фото 1
Працівники Комісії Міністерства культури повідомили про нові знахідки недбалості служителів УПЦ (в єдності з МП) щодо Києво-Печерської лаври.

Про це повідомляє «Главком».

Комісія здійснила огляд трьох пам’яток (дві національного та одну місцевого значення). А саме – майна корпусу 37, 37-а, 38 – галерея до Ближніх печер, дзвіниця на Ближніх печерах, вхід до Галереї Ближніх печер.

Комісія Мінкульту знайшла у лаврі нові порушення - фото 112834

Двері будівель були зачинені, тому у присутності виконувача обов'язків Генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Остапенка М.А. та заступника Рудника О.В. за допомогою відповідних засобів технічними працівниками було забезпечено доступ Комісії до вказаних приміщень.

Перевірені об'єкти є пам'ятками архітектури національного значення та місцевого, складовими пам'ятки національного значення Ансамбля Києво-Печерської лаври та складовими об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, проте церковники використовували приміщення як склад та крамниці.

Комісія Мінкульту знайшла у лаврі нові порушення - фото 112836

Як передає кореспондент «Главкома», у внутрішніх приміщеннях встановлено нагромадження вживаних меблів, різноманітних пакувальних матеріалів, старого одягу та взуття.

Крім того, ознак вжиття орендарем протипожежних заходів не зафіксовано.

Комісія Мінкульту знайшла у лаврі нові порушення - фото 112832
Комісія Мінкульту знайшла у лаврі нові порушення - фото 112833

Востаннє вогнегасник перевірявся декілька років тому, проте за правилами пожежної безпеки вогнегасник має перевірятися кожного року. Результати перевірки приміщень Лаври комісія засвідчила у звіті.