• Головна
  • Новини
  • Комісія УГКЦ «Справедливість і мир» ініціювала участь української молоді у міжнародному форумі «Джен Фест» у Будапешті...

Комісія УГКЦ «Справедливість і мир» ініціювала участь української молоді у міжнародному форумі «Джен Фест» у Будапешті

05.09.2012, 12:14
Комісія УГКЦ «Справедливість і мир» ініціювала участь української молоді у міжнародному форумі «Джен Фест» у Будапешті - фото 1
Від 29 серпня до 3 вересня 2012 року в м. Будапешт (Угорщина) відбувся міжнародний форум молоді «Джен Фест». З ініціативи Комісії УГКЦ «Справедливість і мир» на цьогорічному форумі вперше була представлена Україна за посередництвом 40 молодих осіб із різних куточків нашої Батьківщини.

Від 29 серпня до 3 вересня 2012 року в м. Будапешт (Угорщина) відбувся міжнародний форум молоді «Джен Фест». З ініціативи Комісії УГКЦ «Справедливість і мир» на цьогорічному форумі вперше була представлена Україна за посередництвом 40 молодих осіб із різних куточків нашої Батьківщини.

Як повідомили РІСУ у Секретаріаті Комісії, українська група взяла участь у низці екскурсій та цікавих зустрічей в містах Угорщини, серед яких Мішкольц-Топольце, Егер і Будапешт. Та найважливішим аспектом перебування українців на «Джен Фесті» стала можливість спілкування та обміну досвідом суспільно-політичної активності молоді з різних країн Європи та світу (учасниками міжнародного форуму стали представники більше як 60 країн з п’яти континентів).

молодь.jpg

Програма форуму включала презентації культур різних країн. Виконання музичних творів, хореографія, живе ділення досвідом життя, базованого на братерстві, пошуку миру, любові до ближнього та єдності з Богом – становило основу «Джен Фесту». Особливістю цьогорічного форуму було проголошення та погодження проекту «Молодь за єдність світу» та спільна угода щодо його реалізації, яку підписали всі учасники. Родзинкою заходу був марш молоді (близько 14 тисяч осіб) центральними вулицями Будапешта до першого моста столиці Угорщини, на якому після 30-секундної тиші відбувся найбільший в історії міжнародний «флешмоб».

Українська група тими днями також активно ділилася з іншими багатством наших народних пісень, звичаїв, побуту, християнської традиції. Слід додати, що українські строї нашої молоді привертали увагу не лише учасників форуму, а й мешканців Будапешта.

Метою форуму «Джен Фест» є сприяння братерству, єдності та спільній розбудові християнських цінностей між народами різних країн. А обрана категорія – молодь, завжди була, є і буде важливим рушієм у побудові соціального життя, а рівно ж і в плеканні надії на оживлення церковного, християнського життя.

Довідка

Міжнародний форум «Джен Фест» (Genfest) – це зустріч молодих людей, які хочуть показати світу, що загальне братерство та об’єднаний світ є ідеалом, заради якого варто жити. Зустріч є можливістю спілкування для тих, хто бачить у сучасному світі безліч викликів і можливостей для змін, ставлячись до іншого з пошаною.

Форум є також запрошенням розпочати працювати із твердим переконанням, що кожен із нас є протагоністом власної та загальної історії і тому може вплинути на подолання терпіння у світі, роблячи внесок у подолання бар’єрів байдужості, упередження та егоїзму.