Комітет Ради підтримав законопроекти про заборону структур РПЦ і передачу двох лавр до ПЦУ, - Княжицький

09.12.2022, 18:01
Держава
Комітет Ради підтримав законопроекти про заборону структур РПЦ і передачу двох лавр до ПЦУ, - Княжицький - фото 1
У п'ятницю, 9 грудня, комітет Верховної Ради з гуманітарної та інформполітики одноголосно підтримав три законопроекти щодо обмеження впливу РПЦ в Україні та сприяння ПЦУ.

Про це повідомив у Facebook нардеп від "Європейської Солідарності" Микола Княжицький, передає Еспресо.

"Комітет Верховної Ради з гуманітарної та інформполітики ОДНОГОЛОСНО підтримав три важливі законопроєкти, що стосуються московської Церкви в Україні: №8221 щодо заборони РПЦ та підлеглих їй структур, №8012 - звернення Верховної Ради до Кабінету міністрів щодо передачі в безоплатне користування комплексів споруд Почаївської Успенської лаври та Києво-Печерської лаври Православній Церкві України, №8262 щодо спрощення переходу з так званої УПЦ до ПЦУ", - написав Княжицький.

Документ №8221 передбачає встановлення заборони діяльності Російської Православної Церкви на території України, релігійних організацій, які безпосередньо або як складові частини іншої релігійної організації входять до структури рпц, а також релігійних центрів, що входять до складу чи визнають підлеглість у канонічних, організаційних, інших питаннях РПЦ

Також у проекті зазначається, що всі правочини, пов’язані з використанням майна (оренди, найму, лізингу тощо), строк дії яких не закінчився, укладені між резидентами України з відповідною забороненою іноземною релігійною організацією, а також з юридичними особами, власником, учасником, акціонером яких вона є, припиняються достроково.

Окрім того, пропонується визначити особливості найменування релігійних організацій, зокрема можливість релігійної організації використовувати в своїй назві (як повній, так і скороченій), найменуванні слово "православний" або "православна" у відповідних відмінках виключно у випадку, якщо ця релігійна організація у канонічних та організаційних питаннях підлегла Православній Церкві України.

Проект закону №8262 спрощує процедуру переходу православних громад у підлеглість Православної Церкви України та передбачає припинення використання московською церквою державного і комунального майна.

Проект постанови №8012 передбачає звернення Верховної Ради до уряду з вимогою вирішити питання про передачу споруд Києво-Печерської та Почаївської Лавр у користування ПЦУ.

Законопроект №7403 позбавляє московську Церкву статусу неприбуткової організації і податкових пільг. А

Проект закону №8217 передбачає підготовку військових капеланів у військових навчальних закладах та на військових факультетах вишів.