"Кому ж, як не нам, відстоювати зараз позицію Матері-Церкви, на яку тисне Москва", - митрополит ПЦУ

"Кому ж, як не нам, відстоювати зараз позицію Матері-Церкви, на яку тисне Москва", - митрополит ПЦУ - фото 1
Питання автокефалії Української Церкви дуже загострило відносини трикутника Константинополь-Київ-Москва. І кому ж, як не нам, відстоювати зараз позицію Матері-Церкви, яка зробила нам такий дарунок, а у відповідь з боку Москви отримує шквал неправдивих звинувачень.

Про це сказав митрополит Львівський та Сокальський Православної Церкви України Димитрій в ексклюзивному інтерв’ю Релігійній правді.

За його словами, українці ще не достатньо осмислили та проаналізували головні богословсько-канонічні посили Вселенського Патріарха Варфоломія, виголошені під час його візиту в Україну. Одне з питань, яке потребує глибинної канонічної та богословської оцінки – анексія Московським Патріархатом Київської Митрополії 1686 року, яка на той час була відірвана від того ж самого тіла Константинопольської Матері-Церкви.

“Які головні богословсько-канонічні посили або ж меседжі Патріарха Варфоломія, над якими нам необхідно було б глибоко поміркувати? Перше – це роль Вселенської Патріархії у встановленні автокефалії церков України, Росії, Сербії, Румунії, Болгарії, Греції, Польщі, Албанії, Чехії і Словаччини, які були утворенні з канонічно-юрисдикційного тіла Константинопольської Матері-Церкви. Друге – це Вселенське Православ`я – сполучення непоєднуваного в дусі зближення у відмінностях. Третє – це надання ще раз глибинної канонічної та богословської оцінки анексії Московським Патріархатом Київської Митрополії 1686 року, яка на той час була відірвана від того ж самого тіла Константинопольської Матері-Церкви. Четверте – це розуміння сутності автокефалії, як такої, на яке виключне право має Константинопольська Церква і мета її надання для зрілої Помісної Церкви. І насамкінець – роль першості за честю Вселенського Патріарха, яка полягає в жертовному служінні, а не в пихатості влади і просуванню різних отруйних імперських ідеологем, як це пропонується сусіднім Патріархатом”, – зазначив ієрарх.

Він наголосив, що Україна має відстоювати позицію Матері-Церкви, яка з боку Москви отримує шквал неправдивих звинувачень.

“Як бачимо, тут більше еклезіологічно-богословських питань. Але чому вони, на мою думку, зараз виникають і пов`язані із Вселенським Патріархатом? Тому що питання автокефалії Української Церкви дуже загострило церковний стосунок трикутника рівня Константинополь-Київ-Москва. І кому ж, як не нам відстоювати зараз позицію Матері-Церкви, яка зробила нам такий дарунок, а у відповідь з боку Москви отримує шквал неправдивих звинувачень”, – зазначив митрополит.