Конференція католицьких єпископів США має нового очільника

19.11.2022, 09:10
Католики
Конференція католицьких єпископів США має нового очільника - фото 1
Військового ординарія, Архиєпископа Тімоті Брогліо 15 листопада обрали главою Конференції католицьких єпископів США на наступних три роки. Досі він був генеральним секретарем єпископату.

Його заступником обрано 71-річного Архиєпископа Вільяма Лорі, ординарія Балтимору і головного капелана «Рицарів Колумба». Про це інформує Радіо Ватикану.

Архиєпископ Брогліо народився в 1951 році в Клівленд-Гайтс, штат Огайо, і був висвячений на священика в 1977 році для єпархії Клівленда, отримавши ступінь бакалавра мистецтв у галузі класичних мистецтв у Бостонському коледжі, а також ступінь бакалавра сакральної теології та доктора канонічного права в Бостонському коледжі. Папський Григоріанський університет, Рим.

З 1979 по 1983 рік він навчався в Папській церковній академії, а до того, як у 2007 році був призначений головою військової архиєпархії США, працював у дипломатичному корпусі Ватикану, служив у нунціатурах у кількох країнах. З 1990 по 2001 рік він був керівником кабінету Державного секретаря Ватикану кардинала Анджело Содано та референтом Центральної Америки.

Архиєпископ Брогліо також служив головою Єпископського комітету з питань міжнародної справедливості та миру та Комітету з канонічних справ і церковного управління, а також як член робочої групи Спеціальної асамблеї 2013 року. Він також працював у комітетах релігійної свободи та міжнародної справедливості та миру та підкомітетів із захисту шлюбу та охорони здоров’я.

Новий президент USCCB вільно володіє англійською, італійською, іспанською та французькою мовами.

Серед найголовніших викликів, які чекають на нового главу єпископату: перша сесія XVI Звичайного загального згромадження Синоду єпископів у Римі 4-29 жовтня 2023 р., національний Євхаристійний конгрес в Індіанаполіс у червні 2024 року; сесія за підсумками синоду в жовтні 2024, а також президентські вибори в США в листопаді 2024 р.